Julia Marcell w Starej Rzeźni już 15 marca. To jeden z najważniejszych koncertów tej wiosny w Szczecinie!

15 marca w Starej Rzeźni wystąpi Julia Marcell! Artystka zaprezentuje szczecińskiej publiczności materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel „Moment i wieczność”.  – Płyta Julii Marcell została przez krytyków jednogłośnie nazwana jedną z najlepszych w jej karierze. Cały album ma również ambicje międzynarodowe. Na pewno jest to pozycja, która może podbić listy przebojów, ale znaleźć słuchaczy także zagranicą. Ten koncert to jedno z najważniejszych wydarzeń wiosny w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – mówi Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

  • W październiku 2007, z pomocą fanów, uzbierała kwotę 50 000 dolarów amerykańskich na nagranie albumu – tak ukazała się jej pierwsza płyta, która uznana została za wielki artystyczny sukces
  • Została nagrodzona Paszportem „Polityki”2011 w kategorii „Muzyka popularna”. W 2012 roku otrzymała nagrodę Fryderyka
  • W Szczecinie wystąpiła m.in. na „Festiwalu młodych talentów”

 

„Skull Echo” to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni

Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film – tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę – elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem. Płyta ukazała się 24 stycznia w Polsce, debiutując na #14 miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLIS.

– Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podejmowane na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino – czytamy w zapowiedzi projektu.  – Skull Echo to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem. – mówiła artystka przed premierą albumu.

„Moment i wieczność” to pierwszy singiel zapowiadający płytę “Skull Echo”. Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez Julię i wyprodukowany przez Sputnik Studio.

 

Kiedyś „pop na lepsze czasy”, dzisiaj „muzyczna liga mistrzów”

Płyta „Skull echo”, którą Julia Marcell będzie promować 15 marca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to album, który od momentu pojawienia się na rynku zbiera same pozytywne komentarze i recenzje. Portal muzyka.interia.pl niegdyś pisał o twórczości pochodzącej z Olsztyna artystki „Pop na lepsze czasy”. Recenzje ostatniego albumu są jeszcze bardziej entuzjastyczne:  – Niektóre owoce smakują najlepiej, kiedy są już bardzo dojrzałe. Podobnie jest z Julią Górniewicz, która wydając kolejne płyty, osiąga coraz wyższy i jakościowo doskonalszy poziom artystyczny tworzonej przez siebie muzyki. „Skull Echo” to zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką nagrała w swojej dotychczasowej karierze i zdecydowanie najbardziej dojrzała – pisze Kamil Downarowicz.

Sama artystka w ostatnim wywiadzie powiedziała: – Czuję, że to nowy początek, ale taki, który wyniknął z lat doświadczeń – czytamy. Szósty album Julii Marcell ukazał się nakładem wytwórni Mystic Production i promuje go doskonale przyjęty singiel „Prawdopodobieństwo”

Koncert Julii Marcell w Starej Rzeźni odbędzie się 15 marca 2020 roku o godzinie 19:00. Bilety dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

 

Pozostaw komentarz