Natalia Nykiel największą gwiazdą wiosennej ramówki Starej Rzeźni

Ma na koncie trzy albumy, w tym wiele złotych, platynowych, a nawet diamentowych singli – występuje na międzynarodowych festiwalach, była finalistką show „The Voice of Poland”, a już niebawem zasiądzie w jury programu „The Four – Bitwa o sławę”. Wystąpiła na największych polskich festiwalach, jest jedną z największych muzycznych gwiazd młodego pokolenia. Będzie także największą gwiazdą wiosny w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Natalia Nykiel – już 29 maja zagra na Łasztowni. Biletów zostało już niezbyt wiele.

Dwa diamenty, miliony wyświetleń i dopiero… 25 lat. Natalia Nykiel w kilku słowach

Spektakularna kariera Natalii Nykiel zaczęła się od występu w telewizyjnym show „The Voice of Poland”. Zajęła tam w 2013 roku czwarte miejsce i od tego momentu – niczym Pendolino – mknie od stacji do stacji zaliczając kolejne wielkie muzyczne sukcesy. Wydawa w 2014 roku płyta „Lupus electro” łączyła niecodzienne aranżacje, ambitne teksty oraz charakterystyczny wokal artystki. Piosenka „Wilk” została przyjęta doskonale, ale dopiero radiowy singiel „Bądź duży” spowodował, że kariera młodej artystki rozpędziła się do tego stopnia, że przez dwa kolejne sezony wystąpiła niemal na każdym muzycznym festiwalu oraz zapełniałą kluby i grała mnóstwo plenerowych koncertów.

W międzyczasie artystka nagrała utwór do filmu „Vaiana” Disneya. „Pół kroku stąd” również stał się przebojem. Natalii Nykiel nie dopadł „syndrom drugiej płyty” i utwór „Error” promujący album „Discordia” stał się jeszcze większym przebojem niż „Bądź duży” podbijając stacje radiowe i kluby w całej Polsce. Sam, album znów stał się komercyjnym przebojem, a kolejne piosenki „Spokój” oraz „Total błękit” były obecne na radiowych listach przebojów. Natalia Nykiel wypracowała sobie stałe miejsce na scenie muzyczne, będąc jedną z nielicznych artystek harmonijnie łączących muzykę taneczną, popową i elektroniczną.

Origo, czyli „nowe otwarcie” w karierze artystki

W 2019 roku pojawiła się informacja, że Natalia Nykiel zamierza na jakiś czas zawiesić swoją karierę. Tym bardziej zaskoczeniem był fakt, że artystka zupełnie z zaskoczenia wydała płytę „Origo”. Album zawiera zaledwie kilka piosenek nagranych po angielsku oraz po hiszpańsku. Album ma zdecydowanie międzynarodwe ambicje stąd zaskoczniem nie jest, że artystka będzie gwiazdą kilku wydarzeń poza granicami Polski. Płyta promowana jest trasą koncertową oraz udziałem wokalistki w show „The Four” w Telewizji Polsat. – Świetnie słucha się Nykiel w takiej mniej klubowo-popowej odsłonie.  Nie trudno wyobrazić sobie słuchaczy rzucających się w pogo podczas grania „Volcano” na żywo. Chociaż „Origo” jest krótkie i powoduje niedosyt, to zdecydowanie jest to najlepsza pozycja w dyskografii Natalii Nykiel – napisał w swojej recenzji dla portalu Interia.pl Rafał Samborski.

„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym.  W Polsce album w wersji fizycznej ukazał się w limitowanym nakładzie 1500 egzemplarzy i zadebiutował na 2 miejscu najchętniej kupowanych płyt w sieci salonów Empik i 12 miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt w Polsce. – „Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni – czytamy w oficjalnym komunikacie promującym album.

Natalia Nykiel w Starej Rzeźni wystąpi 29 maja

Występ Natalii Nykiel w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie jednym z koncertów w ramach międzynarodowej trasy „Origo Tour”: – Natalia Nykiel to jedna z tych artystek młodego pokolenia, która może pochwalić się muzyką ambitną, ale jednocześnie taką, która jest popularna w stacjach radiowych i zdobywa uznanie recenzentów. Jest to muzyka przewrotna, inteligentna, ciekawie zaaranżowana. Sukcesem były obie płyty długo grające artystki, ale i mini-album, który zdecydowanie różni się od jej dotychczasowej twórczości. Jestem przekonana, że koncert w Starej Rzeźni będzie dużym artystycznym sukcesem. Stara Rzeźnia na wiosnę prezentuje szereg koncertów gwiazd polskiej piosenki. Poza Natalią Nykiel w marcu usłyszymy zespół Kwiat Jabłoni oraz Julię Marcell, w maju Jarka Wista, poza tym także mnóstwo innych formacji, które niewątpliwie warto usłyszeć – mówi Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert Natalii Nykiel odbędzie się na Łasztowni 29 maja o godzinie 20:00. Bilety dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim. Serdecznie zapraszamy!

 

CIEKAWOSTKI NA TEMAT KARIERY NATALII NYKIEL:

  • W 2013 roku zajęła IV miejsce w 2. edycji show „The Voice of Poland”
  • Trzy przeboje artystki przekroczyły poziom 50 MILIONÓW wyświetleń w serwisie YouTube: „Error”, „Bądź duży” i „Pół kroku stąd”. Singiel „Spokój” zobaczyło już 16 milionów ludzi.
  • Single „Error” i „Bądź duży” osiągnęły status diamentowych utworów – wyróżnienie przyznawane za wysoki poziom sprzedaży w płatnych platformach streamingowych
  • 18 kwietnia 2018 wystąpiła w łódzkiejAtlas Arenie jako gość specjalny podczas koncertu zespołu 30 Seconds to Mars z trasy The Monolith Tour, podczas którego w duecie z Jaredem Leto wykonała utwór „Dangerous Night”
  • Część nagrań albumu „Origo” odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone

Pozostaw komentarz