MAD JAM 2020 – zawody break dance w Starej Rzeźni

Ekipa taneczna Mad Flavour oraz Fundacja Life Surfers zaprasza na II edycję międzynarodowych zawodów tańca Breaking MAD JAM, które odbędą się 22 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Na poprzedniej edycji gościliśmy tancerzy z całego świata – Malezja, Armenia, Izrael, Rosja, Ukraina, Hiszpania, Bułgaria, Niemcy. Również tym razem zamierzamy powtórzyć ten sukces – mówi Jarosław Szymański z Grupy Mad Flavour, organizator wydarzenia. Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach: seven2smoke oraz 2vs2. Wszyscy, którzy chcą kibicować młodym tancerzom z całego świata mogą wziąć udział w wydarzeniu. Wstęp to symboliczna kwota 7 złotych.

Zawody taneczne MAD JAM po roku powracają do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Pierwsza odsłona wydarzenia okazała się nadspodziewanym sukcesem o czym świadczy zarówno doskonała frekwencja wśród widzów jak i wśród uczestników. Druga odsłona to jeszcze bogatszy program artystyczny, świetni DJe oraz jury na najwyższym europejskim tanecznym poziomie. Jak mówią organizatorzy cel to zorganizowanie w Szczecinie zawodów tanecznych, które na stałe wpiszą się do harmonogramu wydarzeń w mieście.

– Powodzenie pierwszej edycji było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Byli u nas tancerze z Malezji, Bułgarii, Izraela, Ukrainy oraz z Niemiec. W tym roku poziom będzie jeszcze wyższy, zgłoszenia mamy niemal z każdego kontynentu. Poziom będzie jeszcze wyższy, a my jako organizatorzy również stawiamy sobie wyżej poprzeczkę. Chcemy żeby w Szczecinie odbyło się taneczne wydarzenie na europejskim poziomie – mówi Jarosław Szymański, organizator wydarzenia. – Od 10 do 12 odbywać się będą warsztaty taneczne z naszym sędzią z Rosji. Jest to punkt programu skierowany do dzieci i młodzieży, następnie odbywać się będzie rywalizacja w dwóch kategoriach tanecznych. Przed nami walki taneczne, w takim trybie rywalizacja rozgrywana będzie do późnego wieczoru – mówi Szymański. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia przenoszą się do klubu Elephunk, gdzie odbywać się będą urodziny grupy tanecznej Mad Flavour oraz afterparty po zawodach.

Rywalizacja podzielona jest na kategorie:

  • 2 vs 2, czyli start w duecie. 160 tancerzy będzie rywalizować między sobą w tanecznych walkach pokazowych. Sędziowie wybiorą 16 najlepszych tancerzy, a potem zwycięzca wybrany zostanie poprzez rywalizacje w systemie pucharowym
  • Seven2smoke, tancerze będą prezentować swoje umiejętności w tzw. Kołach. Sędziowie będą typować najlepszych, którzy następnie zaprezentują się w wielkim finale. Selekcja wskaże siedmiu najlepszych tancerzy, a potem zwycięzcę.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia MAD JAM 2020 break dance to nie tylko „stanie na głowie”: – Breaking to ogromne widowisko, są tam rozmaite elementy rotacyjne, mieszające elementy tańca sportowego, akrobatyki czy nawet gimnastyki artystycznej. Ograniczanie tego tańca do figur na głowie czy do przeplatanek i podskoków byłoby tutaj bardzo krzywdzące. Jest to szeroki wachlarz elementów tanecznych, a nie tylko stereotypowe kręcenie się. Zawody MAD JAM 2020 to prezentacja najlepszych zawodników na świecie. Przyjdźcie, zobaczcie, czekamy na dzieciaki, na młodzież, na dorosłych – zaprasza Jarosław Szymański.

MAD JAM 2020 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 22 lutego od godziny 10:00.

Pozostaw komentarz