Nykiel, Kwiat Jabłoni, Świetliki i inni. Muzyczna wiosna w Starej Rzeźni to hit za hitem!

W wiosennej ramówce Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nie zabraknie występów artystów, którzy odgrywają lub za chwilę będą odgrywać najważniejszą rolę na polskiej scenie muzycznej.  – Jako centrum kultury mamy ambicje, by zapraszać do nas artystów, którzy przyciągają publiczność, budzą pozytywne emocje, zdobywają wspaniałe wyróżnienia. Wiosna 2020 będzie czasem, który nie rozczaruje melomanów, a recenzje nowych albumów artystów, którzy zaprezentują się w Starej Rzeźni napawają optymizmem. To doskonała twórczość! – mówi Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zespół Świetliki wystąpi w Starej Rzeźni 21 lutego

Formacja Świetliki na polskiej scenie muzycznej obecna jest od 1992 roku. Od początku twórczość grupy kwalifikowana była jako poetycki rock z ambicjami literackimi. Współpraca z takimi artystami jak Lech Janerka czy Katarzyna Nosowska ugruntowała pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej. Recenzenci muzyczni od początku kwalifikowali Świetliki jako zespół, który doskonale odnajduje się w zadymionych, ciasnych barach jak i na wielkich rockowych scenach. – Zaczęło się od Krakowa w 1992 roku, ale prawdziwego rozpędu kariera zespołu nabrała po występie na festiwalu w Opolu w 1995 roku. Świetliki doskonale wpisywały się w nurt rockowych, mrocznych formacji, które łączyły doskonałę kompozycje z mądrymi niebanalnymi tekstami. Kolejną fale sławy przyniosły formacji lata 2001 i 2005, czyli daty wydania kolejnych albumów. Największym przebojem zespołu do dzisiaj pozostaje „Filandia” pochodząca z albumu „Las putas melancólicasnagranej z Bogusławem Lindą. Kolejne lata kariery zespołu przynosiły ambitne projekty muzyczne, które ugruntowały pozycję Świetlików na alternatywnej scenie muzycznej – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert w Starej Rzeźni będzie przeglądem twórczości zespołu, spacerem po dekadach pełnych poezji, interpretacji, ale i autorskiej twórczości Marcina Świetlickiego i zespołu. Koncert zespołu Świetliki odbędzie się 21 lutego o godzinie 19:30.

 

Julia Marcell wystąpi w Starej Rzeźni 15 marca

Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film – tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę – elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.  – Skull Echo to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem – pisze o swoim nowym projekcie Julia.

Album, który ukazał się w lutym zbiera doskonałe recenzje. Portal Interia.pl przyznając płycie 9 punktów w 10 punktowej skali pisze: – Niektóre owoce smakują najlepiej, kiedy są już bardzo dojrzałe. Podobnie jest z Julią Górniewicz, która wydając kolejne płyty, osiąga coraz wyższy i jakościowo doskonalszy poziom artystyczny tworzonej przez siebie muzyki. „Skull Echo” to zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką nagrała w swojej dotychczasowej karierze i zdecydowanie najbardziej dojrzała – pisze recenzent. Płytę promuje utwór „Prawdopodobieństwo”.

– Jesteśmy przekonani, że koncert Julii Marcell w Starej Rzeźni to jedno z najważniejszych wydarzeń wiosny. Wspaniała artystka, doskonała płyta, jej najlepszy czas w karierze i koncert na Łasztowni, który będzie wzruszać i poruszać najgłębsze zakamarki duszy – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert Julii Marcell będzie mieć miejsce w Starej Rzeźni 15 marca o godzinie 19:00.

 

Kwiat Jabłoni wystąpi w Starej Rzeźni 20 marca

Nigdy jeszcze w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia koncert nie wyprzedał się w zaledwie… kilka minut. Rekord należy do młodego rodzeństwa, które podbiło polską scenę muzyczną swoją niezwykłą wrażliwością i muzyką, która zachwyca prostotą, szczerością i uniwersalnością przekazu. Kwiat Jabłoni podoba się młodszym, starszym, fanom poezji, ale i fanom rocka. Jak to możliwe? – Piosenka „Dziś późno pójdę spać” ma już ponad 13 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, a płyta „Niemożliwe” pokryła się złotem. Trasa „Pożegnanie z niemożliwym”, w ramach której zespół rodzeństwa Sienkiewiczów odwiedzi Szczecin wyprzedała się w mgnieniu oka. Mamy do czynienia z młodymi, ale bardzo dojrzałymi artystami, którzy przyciągają uwagę talentem. Nie ma więc zaskoczenia, że ludzie chcą ich słuchać. To będzie piękny koncert – mówi Iwona Nowakowska ze Starej Rzeźni.

Koncert zespołu Kwiat Jabłoni odbędzie się w Starej Rzeźni 20 marca o godzinie 20:00. Bilety na to wydarzenie są już wyprzedane.

 

Natalia Nykiel „Origo tour” w Starej Rzeźni 29 maja

Ten koncert może być najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy roku w Starej Rzeźni. Natalia Nykiel właśnie skończyła 25 lat, ale swoją twórczością i sukcesami mogłaby obdzielić wielu starszych od niej wykonawców. W drugiej edycji The Voice of Poland znalazła się w finale. Po programie jej kariera wystrzeliła niczym rakieta. Singiel promujący jej debiutancki album „Bądź duży” to jeden z największych przebojów minionej dekady. Piosenkę odsłuchano w serwisie YouTube 51 milionów razy. Co ciekawe piosenka „Error” pobiła ten wynik o kilka milionów, a utwór „Pół kroku stąd” z filmu Vaiana już zbliża się do granicy 50 milionów.

W Starej Rzeźni artystka promować będzie najnowszy, niekomercyjny projekt „Origo”          -Każdy znawca polskiej muzyki rozrywkowej wie, że w panteonie artystów młodego pokolenia Natalia Nykiel zajmuje czołowe miejsca. To muzyka, która niezwykle harmonijnie łączy atrybuty muzyki komercyjnej, ale i takiej, która ma ambicje tekstowe i kompozycyjne. Taka mieszanka powoduje, że utwory Natalii Nykiel podobają się każdemu. Nowa płyta zaśpiewana po angielsku i hiszpańsku ma zadatki na przebój międzynarodowy. Zresztą artystka planuje międzynarodową trasę koncertową i występ w show w Telewizji Polsat. Ta wiosna będzie więc należeć do Natalii Nykiel, a ja osobiście nie mogę się doczekać żeby usłyszeć ją na żywo w Starej Rzeźni – mówi Iwona Nowakowska.

Natalia Nykiel wystąpi w Starej Rzeźni 29 maja o godzinie 19:00

Bilety na wydarzenia, które odbywają się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

Pozostaw komentarz