Piosenki z wybrzeża i morskie opowieści. Szantowo-folkowa FORMACJA w Starej Rzeźni

Trójmiejska formacja szantowa FORMACJA to grupa, którą zna każdy miłośnik szant i pieśni Kubryku. Zanim ruszy na dobre sezon na letnie festiwale żeglarskie to artystów będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas koncertu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Czego należy spodziewać się po niedzielnym koncercie? Pieśni żeglarskich, folku znad morza, wspaniałej żywiołowości, która przypomni nam najwspanialsze żeglarskie przygody. Bilety na koncert dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim. Zapraszamy w niedzielę, 16 lutego o godzinie 18:00.

Zespół FORMACJA powstał w 2008 roku, jako „supergrupa” złożona ze znanych na szantowej scenie wykonawców i popularnych muzyków folkowych . Przez lata skład ulegał zmianom, aż w końcu ustalił się w kształcie: Jacek Jakubowski , Krzysztof Jurkiewicz, Tomasz Hałuszkiewicz, Cezary Rogalski i Paweł Grodzki. Repertuar FORMACJI to głównie autorskie utwory Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego oraz tradycyjne utwory folkowe i popularne w Polsce piosenki z kręgu „maritime folk”. Sceniczna żywiołowość uzupełniona ciekawym instrumentarium i wysmakowanymi aranżacjami to niewątpliwie to, co sprawia, że FORMACJA koncertuje od jedenastu lat. Zespół ma na koncie trzy płyty: „Barowe opowieści” (jeszcze jako Gdańska Formacja Szantowa), „Renament” i „Formacja”. Podczas koncertu w Starej Rzeźni usłyszymy utwory autorskie, ale i standardowe pieśni kubryku, które muszą się pojawić podczas każdej imprezy żeglarskiej.

– Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to miejsce, które od początku swojego istnienia bardzo aktywnie stawiało na promowanie kultury marynistycznej. W naszej instytucji odbywa się szereg wydarzeń muzycznych o charakterze morskim, a grupy szantowe grają tu świetnie przyjęte koncerty. Zespół FORMACJA to grupa doskonale znana wszystkim miłośnikom szant i morskiego folku, to będzie bardzo energetyczny koncerty, który w środku zimy przypomni nam o wspaniałych morskich przygodach i będzie takim przedwstępem do sezonu żeglarskiego, który przecież zaczyna się wiosną, czyli faktycznie za kilka tygodni – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Nasze Centrum wspierało powstanie Skweru Kapitanów, co roku organizujemy morskie Święto Niepodległości, czyli „Niepodległość na Maszt” oraz w naszej restauracji jest jedyna w Szczecinie prawdziwa, ogólnodostępna Mesa Kapitańska. Jest w naszej instytucji mnóstwo akcentów morskich i koncert zespołu FORMACJA jest tego dowodem – dodaje Iwona Nowakowska.

Koncert zespołu FORMACJA w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się 16 lutego o godzinie 18:00. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety FM.

Pozostaw komentarz