Teatralny luty w Starej Rzeźni. Powroty i nowości!

Fundacja Kultury West & Art. oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia współpracują od wielu miesięcy. W sezonie wiosennym możemy spodziewać się nowości, o których przedstawiciele fundacji poinformują już 19 lutego podczas konferencji prasowej przedstawiającej wiosenne propozycje Starej Rzeźni. Tymczasem w lutym możemy tradycyjnie spodziewać się powrotów przedstawień, które w minionych miesiącach cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem widzów.

13.02.2020 o godzinie 18:00 oraz 28.02.2020 o godzinie 19:00. Spektakl „Pół na pół”

Przychodzi brat do brata, czyli rodzinna tragifarsa z chorą matką w tle. Będzie śmiesznie i strasznie, bo emocje są silne, a stawka najwyższa. To historia o nas, o naszych relacjach z najbliższymi, o tym co jest ważne i gdzie jest granica przyzwoitości, o ile w ogóle jest… Do czego jesteśmy zdolni, kiedy nasza mała stabilizacja jest zagrożona? O tym wszystkim opowiada, w niezwykle błyskotliwym dialogu, pełna zaskakujących zwrotów akcji, sztuka dwóch hiszpańskich autorów. Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez w sztuce “Pół na pół” udowodnią nam, że nie każdy rodzinny dramat kończy się tak, jak wszyscy się tego spodziewają.

OBSADA: Sławomir Kołakowski, Wiesław Orłowski
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA: Tomasz Obara
TŁUMACZENIE: Rubi Birden

 

15.02.2020 o godzinie 18:00. Spektakl „Frida”, monodram Martyny Kliszewskiej w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

Wzruszająca opowieść o życiu i miłości a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

 

28.02.2020 o godzinie 18:00. Spektakl „Wszystko o mężczyznach”

West&Art i Scena Stara Rzeźnia zapraszają na przedstawienie „Wszystko o mężczyznach”, sztukę Miro Gavrana – wybitnego, wielokrotnie nagradzanego chorwackiego pisarza m.in. najlepszy dramatopisarz Europy Środkowej w 1999 r. Tajemnice mężczyzn ujawnią trzej szczecińscy aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc. Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia.

 

14 lutego zapraszamy na wydarzenie artystyczne z pogranicza muzyki i teatru, czyli koncert „Czerwony element” w wykonaniu aktorki Teatru Polskiego Olgi Adamskiej. Artystka zaprezentuje nieznane miłosne piosenki znanych wykonawców. 29 lutego odbędzie się kolejny szkolny pokaz monodramu Marka Żerańskiego „Morfina 0.05” – szkoły chętnie do udziału w spektaklu mogą zgłaszać się do Fundacji Kultury West & Art.

Pozostaw komentarz