Koncertowy luty w Starej Rzeźni. Romantycznie, rockowo i w rytmie karnawału!

W lutym w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się tyle koncertów, ile jeszcze nie miało miejsce w żadnym miesiącu w pięcioletniej historii istnienia naszej instytucji. Dbamy o różnorodność – stąd na naszej scenie zespół latynoski, muzyka włoska, doskonała polska muzyka na Walentynki i gwiazda miesiąca, czyli zespół Świetliki.

– Luty to miesiąc kiedy zaczynamy świętowanie pięcioletnia istnienia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Harmonogram jest bogaty w koncerty, spektakle, wykłady oraz inne inicjatywy, które mamy nadzieję będą przyciągać jak największą liczbę mieszkańców miasta na Łasztownię.  Koncerty lutowe to prawdziwy przekrój wszystkiego, co w muzyce jest najlepsze. Zaczynamy latynoskim koncertem karnawałowym, następnie muzyka filmowa w wykonaniu doskonałego zespołu Movie Music Quintet ze Szczecina. W tym miesiącu także koncert walentynkowy, czyli muzyka romantyczna, ale i niebanalna w wykonaniu Olgi Adamskiej z Teatru Polskiego w Szczecinie. W tym miesiącu także muzyczny powrót Jarka Wista i nowego projektu „Dolce VitaM” oraz gwiazda lutego, czyli istniejąca od 1992 roku grupa Świetliki – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

KONCERTY W LUTYM 2020 W STAREJ RZEŹNI:

 

Koncert – Punto Latino. 08.02.2020/18:00/bilety: 65-75 zł

Zespół Punto Latino to latynosko-polska, doskonale wyważona mieszanka muzyczna, którą tworzą doświadczeni muzycy z Meksyku, Peru, Boliwii i Polski. Muzycy wykonują zarówno kultowe, hiszpańskojęzyczne utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje oparte na popularnych rytmach latynoskich, jak Merengue czy Bachata oraz tych mniej znanych: Lando, Festejo czy Joropo. W repertuarze grupy usłyszeć można zarówno znane melodie we własnych, oryginalnych aranżacjach. Zespół Punto Latino zaprezentował się szerszemu audytorium w  ogólnopolskim programie „Mam Talent!”.

 

Koncert Movie Music Quintet. 09.02.2020/17:00/bilety: 30-35 zł

Profesjonalnie napisane aranżacje opierają się na budowie symfonicznej zespołu, który łączy delikatne tematy i  akompaniamenty smyczkowe (altówka, wiolonczela) z szybkimi lub  melodyjnymi partiami sekcji dętej. Movie  Music Quintet to młody projekt zespalający instrumenty tj. flet, altówka, wiolonczela, kontrabas oraz z różnicowanym melodyczno  –  perkusyjnym instrumentem, jakim jest fortepian. Wykonania ścieżek dźwiękowych nawiązują do znanych współczesnych filmów (np.: Forrest Gump, Titanic, Love Actually, James Bond, Pulp Fiction), bajek (np.: Harry Potter, Shrek), musicali np. Moulin Rouge czy seriali (np.: Stawka większa niż życie, Gra o tron) itp.

 

Olga Adamska – Czerwony Element/ recital. 14.02.2020/ 20:30/ bilety: 45 zł

Koncert walentynkowy – „Czerwony Element” – recital Olgi Adamskiej, laureatki tegorocznej nagrody artystycznej Bursztynowy Pierścień. Spotkanie z czerwonym elementem to coś, co  powinien przeżyć każdy. Powroty do przeszłości, romansów, miłości i miłostek, nie melancholijne, aczkolwiek rozpamiętywane, odrobinę zadumane i troszeczkę odżałowane. Bo  przecież to, jacy jesteśmy teraz, to efekt naszych przeżyć. A kto z nas może powiedzieć, że  nigdy nie wracał myślami do dawnych miłości, tych szczęśliwych i tych nieszczęśliwych.

 

Koncert zespołu – Formacja. 16.02.2020/18:00/ bilety: 40 zł

Zespół FORMACJA powstał w 2008 roku, jako „supergrupa” złożona ze znanych na szantowej scenie wykonawców i popularnych muzyków folkowych . Przez lata skład ulegał zmianom, aż  w  końcu ustalił się w kształcie: Jacek Jakubowski , Krzysztof Jurkiewicz, Tomasz  Hałuszkiewicz, Cezary Rogalski i Paweł Grodzki. Repertuar FORMACJI to głównie autorskie utwory Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego oraz tradycyjne utwory folkowe i popularne w Polsce piosenki z kręgu „maritime folk”.

 

 Koncert zespołu – Świetliki. 21.02.2020/19:30/bilety: 60-80 zł 

Styl muzyczny Świetlików jest wypadkową, średnią a czasem medianą zainteresowań członków grupy, co w efekcie daje ciekawy i harmonijny koktajl estetyczny. Zespół  niekiedy     (ze względu na cel nadrzędny, wykorzystuje muzykę gatunkową, ale z reguły w myśl myśli Marka Hłaski: „tak głupio to i  my potrafimy”. Najogólniej bez wdawania się w niuanse, upraszczając nieco, słuchacz, który słuchał i  lubi Velvet Underground, The Clash, Joy Division, PIL, Nicka Cave`a, Portishead, Bauhaus The Cure etc., muzykę Świetlików doceni.

 

Koncert – Jarek Wist -DOLCE VITAm. 23.02.2020/18:00/ bilety: 75-85 zł

 Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący koncert ze śmiałymi interpretacjami przebojów z  końca lat 50. i  początku 60.

Pozostaw komentarz