Latynoski karnawał już w najbliższą sobotę na Łasztowni!

… będziemy tańczyć do białego rana! Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje latynoską imprezę karnawałową. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Punto Latino, który słynie z odważnych interpretacji najbardziej znanych utworów muzyki latynoamerykańskiej. Usłyszymy więc takie klasyki jak „Quantanamera”, ale i hity Enrique Iglesiasa. – Łasztownia w środku zimy będzie prawdziwą, gorącą wyspą! Liczymy na obecność mieszkańców Szczecina i gorącą zabawę do białego rana. Zespół Punto Latino w show „Mam talent” udowodnili, że porywają tłumy. W Szczecinie stanie się tak samo – zapowiada Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zespół Punto Latino to latynosko-polska mieszanka muzyczna, którą tworzą doświadczeni muzycy z Meksyku, Peru, Boliwii i Polski. Grupa łączy najlepsze cechy muzyki latynoamerykańskiej z gorącym temperamentem, który tak uwielbiają polscy słuchacze. Muzycy wykonują zarówno kultowe, hiszpańskojęzyczne utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje oparte na popularnych rytmach latynoskich, jak Merengue czy Bachata oraz tych mniej znanych: Lando, Festejo czy Joropo. W repertuarze grupy usłyszeć można zarówno znane melodie we własnych, oryginalnych aranżacjach: „Besame mucho”, „Oye como va”, „La cucaracha”, „Guantanamera”, „Pasos de gigante”, „La camisa negra” oraz autorskie kompozycje zespołu oparte na popularnych rytmach latynoskich. Zespół Punto Latino zaprezentował się szerszemu audytorium w ogólnopolskim programie „Mam Talent!”, porywając do tańca jurorów, zjednując sobie serca publiczności oraz wielu nowych fanów.

– Radość i charyzma, energia jaką przekazują w swoich utworach podczas koncertów upaja i sprawia, że każdy koncert z ich udziałem kończy się doskonałą zabawą wszystkich uczestników i na długo zapada w ich pamięć. To będzie energiczne widowisko, połączenie muzyki, tańca, śpiewu, aktywnego zabawiania publiczności. Karnawał to przecież nie jest czas na siedzenie na krześle, a na zabawę, która wyjdzie pewnie poza Salę Iluzjon i tanecznie opanuje całą Starą Rzeźnię. Jesteśmy gotowi na szaloną, karnawałową sobotę i mamy nadzieję, że nie zabraknie podczas niej mieszkańców naszego miasta – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

PUNTO LATINO w Starej Rzeźni już 8 lutego 2020. Sobota, godzina 18:00. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

Pozostaw komentarz