Jarek Wist w lutym wraca do Starej Rzeźni. Koncert promujący album „Dolce VitaM”

Jarek Wist, wokalista jazzowy i swingowy jest częstym gościem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Po trzech doskonale przyjętych koncertach w ramach serii muzycznej „Swinging with Sinatra” przyszedł czas na zupełnie nowy, muzyczny projekt. 31 stycznia odbyła się premiera albumu muzycznego „Dolce VitaM”. Jarek Wist będzie gościem Starej Rzeźni już 23 lutego o godzinie 18:00. Bilety są dostępne na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący koncert ze śmiałymi interpretacjami przebojów końca lat 50. i początku 60. Odwołując się do twórczości sławnych piosenkarzy — Domenico Modugno, Luigi Tenco, czy Dona Backy, artysta przenosi słuchacza do czasów Dolce Vita ukazując, jak barwna i głęboka jednocześnie może być muzyka włoska. Takie utwory jak Volare, Tu vuò fà l’americano czy Ciao, ciao bambina wykonuje w całkowicie innowacyjnych aranżacjach, jednocześnie prezentując swój wybitny wokal. W znanych dobrze brzmieniach przemyca powiew świeżości połączony ze sporą dawką oryginalnych, zaskakujących rozwiązań muzycznych. Oprócz popularnych standardów usłyszymy także mniej znane, ale równie piękne piosenki z czasów Felliniego.

Na płycie znajdziemy także utwory mniej znane lecz dawniej popularne, jak Mi sono innamorato di te i inne piosenki śpiewane niegdyś przez Luigiego Tenco. – Dolce VitaM odsłania zamiłowanie Jarka do muzyki lat ’60 ale też kultury i muzyki włoskiej. Artysta jest wokalistą, song-writerem i kompozytorem, od lat obecnym na polskiej i zagranicznej scenie. Niewątpliwie projekt Swinging with Sinatra stał się krokiem milowym w jego karierze – przez ostatnie sezony Jarek Wist zaśpiewał kilkadziesiąt koncertów z piosenkami Franka Sinatry, w rozmaitych odsłonach i aranżacjach – z Big Bandami, stałym kwartetem jazzowym ale też z orkiestrami symfonicznymi – w kraju i za granicą – zarówno w Paryżu, jak i w Rio de Janeiro, Montrealu, Toronto, czy Waszyngtonie – czytamy w zapowiedzi koncertu.

– Myślę, że możemy powoli mówić, że Jarek Wist jest rezydentem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zapraszamy naszych gości na czwarty już koncert artysty w naszej instytucji. Po trzech koncertach swingowych, czas na zmiany, czas na muzykę włoską, czas na wspaniały klimat Italii i mnóstwo utworów, które znają wszyscy i wszyscy kochają. Spodziewamy się wieczoru jakiego jeszcze na Łasztowni jeszcze nie było i mamy nadzieje, że razem z Jarkiem Wistem śpiewać będzie cała Łasztownia – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert Jarka Wista i zespołu „Dolce VitaM” odbędzie się w Starej Rzeźni już 23 lutego o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz