Najpierw swing, a potem włoskie klasyki. Jarek Wist dwa razy w Starej Rzeźni

Jarek Wist jest już dobrze znany gościom centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Młody artysta nie bez powodu nazywany jest najlepszym swingowym głosem w Polsce. Trasa „Swinging with Sinatra” od lat gromadzi pełne sale koncertowe w całej Polsce, a i często zagranicą. W pierwszym kwartale 2020 roku na Łasztowni usłyszymy jeszcze raz projekt swingowy, ale nie tylko – już w lutym „Dolce VitaM”, premierowy program pochodzący z albumu, który ukaże się już za kilka tygodni. Bilety na oba wydarzenia są dostępne w Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety FM.

– Powrót Jarka Wista do Starej Rzeźni w dużej mierze odbywa się na prośbę naszych gości, bo wydarzenia z jego udziałem w 2017 i 2018 roku cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Goście byli pod wrażeniem tego w jaki sposób ten młody artysta interpretował swingowe standardy. Nowy rok to także zupełnie nowy repertuar. Wist wydaje właśnie zupełnie nową płytę z włoskimi przebojami i ją będziemy mogli usłyszeć już 23 lutego. Bilety na oba wydarzenia są dostępne – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

„Swinging with Sinatra” wraca do Starej Rzeźni. Niedziela 26 stycznia o godzinie 18:00.

Koncert „Swinging with Sinatra” będzie mieć miejsce 26 stycznia. – To od lat jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w kraju – artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych, gościli na festiwalach i kameralnych koncertach w kraju i za granicą. Swinging with Sinatra, to połączenie swingowych rytmów z nowatorską, big-bandową aranżacją. Wokalistą i współzałożycielem projektu jest Jarek Wist, okrzyknięty najlepszym swingowym głosem w Polsce – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Swingowe koncerty Jarka Wista charakteryzuje dużo uroku, czaru, delikatnej kokieterii przy połączeniu z doskonałym wokalem artysty, niesamowitą charyzmą sceniczną i oszczędnymi, klasycznymi aranżacjami. Poprzednie koncerty w Starej Rzeźni cieszyły się wielkim zainteresowaniem, artysta koncertował z repertuarem swingowym nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, wszędzie budził duże zainteresowanie i zachwyt. Jesteśmy przekonani, że kolejny koncert w Starej Rzeźni również spowoduje, że niektórym po plecach przebiegną ciarki – dodaje Iwona Nowakowska.

Jarek Wist z zespołem ma na swoim koncie ma dwa solowe albumy („Jest zapisane” 2014, „Na swojej skórze” 2015), udział w projektach rozrywkowych  czy koncerty w ramach jedynej niezależnej filharmonii w kraju – Filharmonia Futura). Regularnie koncertuje w kraju i za granicą, czyli między innymi we Włoszech, Francji, Kanadzie czy w Stanach Zjednoczonych.

 

„Dolce VitaM” – nowy projekt Jarka Wista w Starej Rzeźni. Niedziela, 23 lutego o godzinie 18:00.

Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący koncert ze śmiałymi interpretacjami przebojów końca lat 50. i początku 60. Odwołując się do twórczości sławnych piosenkarzy — Domenico Modugno, Luigi Tenco, czy Dona Backy, artysta przenosi słuchacza do czasów Dolce Vita ukazując, jak barwna i głęboka jednocześnie może być muzyka włoska. Takie utwory jak Volare, Tu vuò fà l’americano czy Ciao, ciao bambina wykonuje w całkowicie innowacyjnych aranżacjach, jednocześnie prezentując swój wybitny wokal. W znanych dobrze brzmieniach przemyca powiew świeżości połączony ze sporą dawką oryginalnych, zaskakujących rozwiązań muzycznych. Oprócz popularnych standardów usłyszymy także mniej znane, ale równie piękne piosenki z czasów Felliniego.

Pozostaw komentarz