Weekend marzeń na Łasztowni. Trzy niezwykłe wydarzenia dzień po dniu!

To będzie zdecydowanie weekend pełen wrażeń w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zarówno w piątek, sobotę jak i w niedzielę odbędą się koncerty i występy artystów, którzy zachwycają, gromadzą pełne sale publiczności, będą nas zmuszać do refleksji, zachwycać i bawić. Bilety na wszystkie wydarzenia są jeszcze dostępne.

– Styczeń w Starej Rzeźni to miesiąc w którym skupiliśmy się na spotkaniach autorskich i koncertach. Kumulacją wydarzeń miesiąca będzie na pewno weekend 24-26 stycznia. Zaczniemy od koncertu niezwykłego duetu na głos i gitarę elektryczną czyli Lucy & Tom. Charyzma Lucy i energia Toma już w roku 2019 zachwycała publiczność w Starej Rzeźni. Tym razem program artystyczny skupiać się będzie na damach piosenki. Usłyszymy utwory z repertuaru Violetty Villas, Edith Piaf czy Dalidy – zapowiada Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Nikomu nie trzeba przedstawiać Katarzyny Pakosińskiej. To najbardziej zaraźliwego i charakterystycznego śmiechu w Polsce. Program „Dobry wieczór z Pakosińską” to pomieszanie tańca, śpiewu, dobrego humoru, anegdot z życia artystki. Będzie dowcipnie, z klasą, ale i ze wspaniałą energią, która będzie nam towarzyszyła w sobotni wieczór. Finał weekendu, czyli niedzielny wieczór to koncert Jarka Wista z zespołem. Program „Swinging with Sinatra” będzie do usłyszenia w Starej Rzeźni już trzeci raz. Głos artysty i jego osobowość magnetyzują, nie bez powodu Wist nazywany jest najlepszym swingowym głosem w Polsce. To pierwsza z dwóch wizyt artysty. W lutym usłyszymy go w koncercie „Dolce VitaM” – mówi Iwona Nowakowska.

 

Koncert „Wielkie Damy Piosenki” – piątek, 24 stycznia o godzinie 20:00

Lucy & Tom powracają do Szczecina z nowym programem! Tym razem zaprezentują piosenki z repertuaru gwiazd światowych i polskich estrad – Hanki Ordonówny, Édith Piaf, Marleny Dietrich, Peggy Lee, Violetty Villas, Dalidy, Saori Yuki, Miny i Miry Kubasińskiej. Wszystkie utwory wykonywane są w oryginalnych, siedmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i oczywiście polskim. W intymnej scenerii spotkania teatralnego, snujemy opowieść o wielkich damach światowej i polskiej estrady, kobietach, które w poszukiwaniu miłości, gotowe były zrezygnować z kariery. Zatapiając się w ich czasem zabawnych, czasem dramatycznych historiach dowiemy się o ich miłosnych i życiowych losach. Każda z dam słynie ze swoich hitów. Podczas Koncertu-Opowieści usłyszymy tak wybitne tytuły jak m.in. „Milord”, „Lili Marleen”, „Bang, Bang”, „Besame Mucho” czy „Miłość Ci Wszystko Wybaczy” w niepowtarzalnym stylu Lucy & Tom’a, w aranżacjach na głos i gitarę elektryczną!

„Dobry wieczór z Pakosińską” – program artystyczny – sobota, 25 stycznia o godzinie 18:00

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Niesamowity uśmiech, który urzeka każdego. Katarzyna Pakosińska! Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic – również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. W czasie spotkania będzie można się dowiedzieć na przykład jak utrzymać szczęśliwy związek, jak zawalczyć o swoje szczęście albo jaką przyszłość wywróżył aktorce słynny pedagog, profesor Aleksander Bardini i co na to Sophia Loren. Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspólnego karaoke.

SWINGING WITH SINATRA  – niedziela, 26 stycznia o godzinie 19:00

Program Jarka Wista i jego zespołu to od lat jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w kraju – artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych, gościli na festiwalach i kameralnych koncertach w kraju i za granicą. Swinging with Sinatra, to połączenie swingowych rytmów z nowatorską, big-bandową aranżacją. Wokalistą i współzałożycielem projektu jest Jarek Wist – songwritter, autor muzyki – przez branżowe media okrzyknięty najlepszym swingowym głosem w Polsce. Na swoim koncie ma dwa solowe albumy („Jest zapisane” 2014, „Na swojej skórze” 2015). Regularnie koncertuje w kraju i za granicą (m.in. seria występów w Ameryce Południowej – Brasilia, Kurytyba, Rio de Janeiro wiosną 2016 i 2017 roku, koncerty w USA – Waszyngton, a także w Rzymie i Paryżu, wiosną 2019 koncerty w Kanadzie – Montreal, Ottawa, Toronto). Obecnie pracuje nad kolejnym dużym projektem poświęconym muzyce włoskiej – płyta Dolce VitaM pojawi się w sklepach muzycznych 31 stycznia 2020. Koncert promujący nowy album Jarka Wista odbędzie się 23 lutego 2020 w Starej Rzeźni.

Pozostaw komentarz