Piaf, Villas, Dietrich czy Dalida. Duch najwspanialszych div światowej sceny będzie obecny na tym koncercie!

Energetyczny duet Lucy & Tom powracają do Starej Rzeźni. W roku 2019 ich koncert, będący hołdem dla muzyki francuskiej okazał się gigantycznym sukcesem. Najpiękniejszych pieści z repertuaru Edith Piaf wysłuchiwała wypełniona po brzegi Sala Iluzjon. Co duet przygotował tym razem? – Będzie to koncert – opowieść o najwspanialszych kobietach w historii światowej piosenki. Usłyszymy więc utwory Marlyn Monroe, Edith Piaf, Dalidy, ale i naszej Violetty Villas. To będzie muzyczna podróż do czasów kiedy słowo „diva” miało zupełnie inne znaczenie niż dzisiaj – zapowiadają artyści. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

To utwory, które znają i kochają wszyscy, ale ta interpretacja i aranżacja Was zaskoczy, poruszy, wzruszy, ale i pokaże, że klasyka w nowej interpretacji może budzić w nas zupełnie inne emocje niż dotychczas. O najwyższe wrażenia artystyczne zadba znany już gościom Starej Rzeźni duet Lucy & Tom, którzy w oryginalny sposób łączą charyzmatyczny wokal Lucy i.. gitarę elektryczną na której gra Tom. To połączenie nietypowe, ale niesamowicie efektowne co pokazywał już repertuar francuski prezentowany przez duet. Tym razem jednak program artystyczny koncertu będzie szerszy. Lucy & Tom chcą oddać muzyczny hołd najwspanialszym artystkom światowej muzyki rozrywkowej.

– Lucy & Tom zaprezentują piosenki z repertuaru gwiazd światowych i polskich estrad – Hanki Ordonówny, Édith Piaf, Marleny Dietrich, Peggy Lee, Violetty Villas, Dalidy, Saori Yuki, Miny i Miry Kubasińskiej. Wszystkie utwory wykonywane są w oryginalnych, siedmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i oczywiście polskim. W intymnej scenerii spotkania teatralnego, snujemy opowieść o wielkich damach światowej i polskiej estrady, kobietach, które w poszukiwaniu miłości, gotowe były zrezygnować z kariery. Zatapiając się w ich czasem zabawnych, czasem dramatycznych historiach dowiemy się o ich miłosnych i życiowych losach – zapowiada Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Podczas Koncertu-Opowieści Lucy & Toma usłyszymy standardy światowej piosenki, które zna każdy:  „Milord”, „Lili Marleen”, „Bang, Bang”, „Besame Mucho” czy „Miłość Ci Wszystko Wybaczy” wniepowtarzalnym stylu Lucy & Tom’a, w aranżacjach na głos i gitarę elektryczną!

Koncert Lucy & Tom „Wielkie Damy Piosenki // Koncert-Opowieść” odbędzie się w Starej Rzeźni już w piątek, 24 stycznia o godzinie 20:00. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety FM. Serdecznie polecamy!

 

 

Pozostaw komentarz