MOC spotkań w Starej Rzeźni w styczniu 2020!

Stara Rzeźnia słynie z ogromniej ilości wykładów, spotkań autorskich oraz wydarzeń podczas których można spotkać interesujących ludzi. Rok 2020 to czas kiedy takich inicjatyw nie zabraknie. Kubryk Literacki zaprosi doskonałych literatów, których książki będzie można nabyć na miejscu. Planowane są także kontynuacje uwielbianych przez mieszkańców miasta cykli prof. Jacka Rudnickiego i coach Małgorzaty Krawczak.

– Spotkania autorskie w Kubryku Literackim na dobre już wpisały się w tradycje naszej instytucji. Nie tylko nie zamierzamy z nich rezygnować, a tych inicjatyw będzie jeszcze więcej. Możemy także zapewnić, że nie zabraknie interesujących spotkań z podróżnikami oraz ludźmi, którzy osiągnęli sukcesy w życiu. Spotkania z prof. Jackiem Rudnickim oraz coach Małgorzatą Krawczak na stałe wpisały się do harmonogramu naszego centrum. Możemy więc obiecać, że w roku 2020 Państwa ulubieńcy raz w miesiącu, z wyjątkiem wakacji, prowadzić będą swoje otwarte wykłady. Mogę zdradzić, że w styczniu będziemy wiele mówić o „nowych początkach”, postanowieniach noworocznych i zmianach jaki rok 2020 może przynieść w naszym życiu – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Wykład prof. Jacka Rudnickiego

Wtorek, 7 stycznia 2020 – godzina 20:00. Wstęp wolny

Fenomen tego co nadchodzi można postrzegać w ramach krótkiego i najdłuższego okresu czasowego jaki możemy sobie wyobrazić. Usiłujemy wyobrazić sobie jak będzie w tej przyszłości. Filozofia szuka odpowiedzi w transhumaniźmie, nauka w digitalizacji genomu ludzkiego, religia w domu Boga. Boimy się śmierci a jednocześnie upatrujemy w niej wyzwolenia. Ocena przyszłości dokonana przez informatyków, klimatologów, filozofów, lekarzy, artystów i każdego z nas nie jest oderwana od przeszłości ponieważ teraźniejszość była w swoim czasie przyszłością przeszłości, Teraźniejszość jest funkcją przyszłości ale nie w całości, a może nawet w ograniczonym zakresie. Co zatem wpływa oprócz osobistych i społecznych działań na przyszłość?

Spotkanie z coach Małgorzatą Krawczak

Wtorek, 14 stycznia 2020 – godzina 18:00. Wstęp wolny

Każde spotkanie z Małgorzatą Krawczak to wysmakowana kompilacja wiedzy merytorycznej, prowadzonej wizualizacji i niesamowitych doświadczeń, które pomagają odbudowywać poczucie własnej wartości do takiego poziomu, by doświadczać życiowej pomyślności.
Osobowość każdego z nas jest układanką unikalnych cech, które różnie reagują na zetknięcia z innym zestawem analogicznych cech. Jak znaleźć ten wspólny rytm, by rozmowa z innymi ludźmi rewitalizowała naszą energię życiową, zamiast nas jej pozbawiać?
Jak budować wspierające relacje oparte o akceptację i zaufanie?

Spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim

Niedziela, 19 stycznia – godzina 15.00. Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z Edwardem Dębickim pisarzem, poetą, kompozytorem oraz twórca cygańskiego zespołu muzycznego Terno. Podczas wieczoru artysta będzie opowiadał o swojej książce „Ptak Umarłych”, która opisuję gehennę i tragedię rodzin cygańskich na Wołyniu podczas II wojny światowej w których zawarł swoje wspomnienia z Wołynia. Przedstawi również historię wędrówki taboru cygańskiego w którym żyła również Papusza, ciotka artysty( znana poetka cygańska), opowie o przyjaźni z Jerzym Ficowskim odkrywcą talentu poetyckiego Papuszy, jak również o swoich przeżyciach, marzeniach, życiu. Muzyk -wprowadzi w muzyczny świat prawdziwej taborowej cygańskiej muzyki.

Jacek Jasiński – W cieniu Jedwabnego Szlaku

Czwartek, 23 stycznia – godzina 19:00. Wstęp wolny

Spotkanie z Jackiem Jasińskim, architektem i archeologiem, z zamiłowania podróżnikiem. Od lat podróżującym bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Prezentacja będzie zaledwie ułamkiem wspomnień wypraw – głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4×4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku. Droga jest to wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód…Kaukaz, Persja, Azja Centralna… Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. To będzie niesamowita historia.

 

Pozostaw komentarz