Swing wraca do Starej Rzeźni! Jarek Wist zaprezentuje standardy Franka Sinatry!

Koncerty „Swinging with Sinatra”, które miały miejsce w Starej Rzeźni dwa lata temu wyprzedały się do ostatniego miejsca. Po przerwie Jarek Wist i ekipa bardzo młodych zdolnych aktorów i wokalistów powraca na Łasztownię. Usłyszymy najsłynniejsze jazzowe i swingowe standardy, ale i nie zabraknie utworów, których nie było na poprzednich koncertach. Koncert będzie mieć miejsce już 26 stycznia 2020 roku w Starej Rzeźni. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim oraz przez stronę Bilety FM!

Jarek Wist rozkochał w sobie szczecińską publiczność, czego dowodem mogą być wyprzedane koncerty w roku 2017 i 2018 oraz doskonałe reakcje na Facebooku, gdy okazało się, że w styczniu 2020 roku kolejny raz usłyszymy największe swingowe standardy w kameralnej oprawie. Koncert „Swinging with Sinatra” będzie mieć miejsce 26 stycznia. – To od lat jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w kraju – artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych, gościli na festiwalach i kameralnych koncertach w kraju i za granicą. Swinging with Sinatra, to połączenie swingowych rytmów z nowatorską, big-bandową aranżacją. Wokalistą i współzałożycielem projektu jest Jarek Wist, okrzyknięty najlepszym swingowym głosem w Polsce – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Swingowe koncerty Jarka Wista charakteryzuje dużo uroku, czaru, delikatnej kokieterii przy połączeniu z doskonałym wokalem artysty, niesamowitą charyzmą sceniczną i oszczędnymi, klasycznymi aranżacjami. Poprzednie koncerty w Starej Rzeźni cieszyły się wielkim zainteresowaniem, artysta koncertował z repertuarem swingowym nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, wszędzie budził duże zainteresowanie i zachwyt. Jesteśmy przekonani, że kolejny koncert w Starej Rzeźni również spowoduje, że niektórym po plecach przebiegną ciarki – dodaje Iwona Nowakowska.

Jarek Wist z zespołem ma na swoim koncie ma dwa solowe albumy („Jest zapisane” 2014, „Na swojej skórze” 2015), udział w projektach rozrywkowych  czy koncerty w ramach jedynej niezależnej filharmonii w kraju – Filharmonia Futura). Regularnie koncertuje w kraju i za granicą, czyli między innymi we Włoszech, Francji, Kanadzie czy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pracuje nad kolejnym dużym projektem poświęconym muzyce włoskiej – płyta „Dolce VitaM” pojawi się w sklepach muzycznych 31 stycznia 2020.

Jarek Wist z zespołem w programie „Swinging with Sinatra” – 26 stycznia 2020 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety w cenie 75 złotych do nabycia w Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety FM!

Pozostaw komentarz