Psy ze schroniska bohaterami kalendarza na 2020 rok. Premiera niezwykłego kalendarza w Starej Rzeźni

Taki kalendarz to marzenie każdego miłośnika zwierząt z naszego miasta – piękne widoki na Szczecin oraz w roli modeli psy ze szczecińskiego schroniska. Już trzeci raz placówka wydaje kalendarz z którego dochód będzie cegiełką na rzecz zwierząt przebywających pod opieką miasta. Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już w czwartek 19 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na miejscu do nabycia będą właśnie kalendarze oraz inne gadżety. Na wernisaż można przyjść z psem lub kotem!

Ten kalendarz przez cały rok będzie przypominać jak ważne jest pomaganie zwierzętom!

Kalendarz wydawany przez Schronisko dla Zwierząt w Szczecinie to inicjatywa kierownictwa placówki, wolontariuszy, a także osób zaangażowanych w pomaganie zwierzętom w mieście. Fotografie wykonane zostały w kilku najbardziej charakterystycznych miejscach Szczecina, a ich autorką jest Anna Gajdzińska, znana szczecińska fotograf. Modelem jest trener personalny Jakub Piotrowski, któremu na każdym zdjęciu towarzyszy inny psiak – zwierzaki to podopieczni szczecińskiego schroniska. Dlaczego instytucja wydaje kalendarz? Jak mówi kierownik Ewa Mrugowska jest to forma podziękowania dla darczyńców schroniska, ale i forma cegiełki na rzecz schroniska.

– Jest to gadżet, którym chcemy promować adopcję naszych zwierząt. W tym roku bohaterem kalendarza są psy, ale w minionych latach w kalendarzu pojawiały się także koty. W tym roku formuła kalendarza jest taka, że zdjęcia robione były w przepięknych i bardzo charakterystycznych miejscach Szczecina. Jest to więc typowo miejski kalendarz, a na tle pięknej architektury Szczecina pozują nasze pieski – wyjaśnia Ewa Mrugowska, kierownik schroniska dla zwierząt w Szczecinie. – Wybraliśmy kilka niezwykłych miejsc takich jak: bulwary, Wały Chrobrego, Filharmonia Szczecińska czy Muzeum Techniki i Komunikacji. Zwierzęta doskonale pozowały – mówi Anna Gajdzińska, autorka kalendarza. Zwierzaki, które pozowały do zdjęć już mają swoich właścicieli, ale na swoich właścicieli czeka jeszcze mnóstwo innych psów i kotów.

Wernisaż, koncert i… towarzystwo zwierzaków. Na wernisaż weź swojego pupila

Wydawanie kalendarza ma wymiar charytatywny. Okres przedświąteczny to najtrudniejszy czas dla takich instytucji jak schronisko dla zwierząt. Podopiecznych jest więcej i wymagają one szczególnej opieki. Premiera kalendarza odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia: – Będzie można nabyć nasz kalendarz, zobaczyć zdjęcia, porozmawiać z autorami oraz z modelem. Wernisaż urozmaici występ utalentowanego ucznia Adama Chociana, młodego akordeonisty z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt. Stara Rzeźnia zgodziła się żeby na wydarzenie przyjść ze swoimi pupilami, więc jest to bardzo otwarte wydarzenie – dodaje Ewa Mrugowska.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia chętnie włącza się w inicjatywy mające na celu działalność społeczną: – Kalendarz jest wyjątkowo piękny. Bardzo zachęcam wszystkich do odwiedzenia Starej Rzeźni podczas wernisażu, ale i zachęcam wszystkich do adopcji zwierząt. Miłość psa czy kota wobec człowieka to miłość gorąca, bezgraniczna, nieporównywalna z żadnym innym uczuciem. Mówię to jako właścicielka psa i dwóch kotów i osoba, która bez zwierząt nie wyobraża sobie życia – mówi Monika Dyker – Woźniak. Prezes Stowarzyszenia Progressum poprowadzi wernisaż.

Premiera kalendarza ze zwierzętami ze Schroniska dla zwierząt w Szczecinie – 19 grudnia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz