Jaki jest Twój NADBAGAŻ? Poruszający monodram w grudniu w Starej Rzeźni

Karolina Miłkowska – Prorok, której monodram do tekstu Iwony Kusiak zobaczymy już 11 grudnia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zabierze nas do świata wspomnień, refleksji, planów, pozytywnych rozwiązań i rozczarowań, które przypomina nam czas. Przed nami podróż w głąb emocji, bo przecież każdy z nas, gdyby miał w swoim domu walizkę pełną wspomnień, to za każdym razem gdyby ją otworzyć to wzruszeń i radości, ale i momentów przykrych byłoby całe mnóstwo. O tym jest sztuka na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina. Spektakl „Nadbagaż” w grudniu będzie mieć swoją premierę szczecińską. Organizatorem pokazu jest Małgorzata Dzieciniak i impresariat artystyczny „Kultura ze smakiem”. Bilety są jeszcze dostępne zarówno w Internecie jak i Kubryku Literackim.

Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż”… – doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów.
Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski?  Okazuje się, że jest tak pojemna, jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa. Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość, i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata.  Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo? Co było przed 89’ większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? a wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie.

PREMIERA 5 października 2019

listopad: pokazy Nowy Jork
grudzień: Teatr im. Osterwy Gorzów Wlkp.
grudzień: premiera szczecińska

„Nadbagaż” – sztuka Iwony Kusiak w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej – Prorok. Reżyseria – Rafał Matusz, opracowanie muzyczne – Paweł Paluch. Scenografia i Kostiumy –  Natalia Kołodziej

Zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 11 grudnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25 złotych są jeszcze do nabycia.

Pozostaw komentarz