Gwiazdka nad Łasztownią coraz bliżej – spędźmy razem wspaniałą sobotę! PROGRAM

Współorganizatorem „Gwiazdki nad Łasztownią” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jest kolejny raz Stowarzyszenie Progressum. Jak zapewnia Prezes Monika Dyker – Woźniak, przed nami sobota od rana do późnego popołudnia wypełniona rozmaitymi atrakcjami dla całych rodzin. Nie zabraknie warsztatów artystycznych, prezentacji muzycznych i tanecznych, morskich opowieści, ale i niespodzianek, o których już niebawem będziemy informować. – Gwiazdka w Starej Rzeźni organizowana jest już czwarty raz, zawsze przychodzi mnóstwo ludzi, bo to taki idealny moment by rozbudzać w sobie magię świąt. Jeszcze nie jesteśmy w pędzie zakupów, a już budzi się w nas tęsknota by zasiąść do świątecznego stołu, zobaczyć bliskich czy zacząć świątecznie przyozdabiać swoje mieszkanie. Kocham ten czas, czekam na świąteczne utwory, choinkę, bombki, mam wielką nadzieję, że 7 grudnia będziemy się wzajemnie zarażać przedświątecznym nastrojem – mówi Monika Dyker – Woźniak.

Po raz kolejny Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Stowarzyszenie Progressum oraz Fundacja Moja Łasztownia zapraszają na wydarzenie „Gwiazdka nad Łasztownią”: – Przez cały dzień będziemy bawić się w duchu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.  Przygotowania jeszcze trwają i nie o wszystkim możemy powiedzieć, ale zapewniam, że jak zawsze w programie na gości Starej Rzeźni i Łasztowni czeka moc atrakcji: kino świąteczne, występy artystyczne, wspólne czytanie bajek wraz ze sportowcami, przedstawicielami instytucji kulturalnych oraz aktorami, warsztaty oraz kiermasz świąteczny, koło fortuny oraz wiele innych atrakcji – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

Gwiazdka nad Łasztownią to zawsze charytatywny wymiar wydarzenia, w tym roku wspierać będziemy Maję Tucholską.  – Maja ma 5 lat i urodziła się z Zespołem wad rozwojowych Goldenhara, oprócz zniekształconej buzi, ma wadę serca, guza w oku i nie słyszy. Szansą Mai na normalne życie jest kosztowna operacja w USA. Przez cały dzień podczas Gwiazdki nad Łasztownią będą się odbywały kwesty, kiermasze, koncerty i inne wydarzenia wspierające zbiórkę dla Mai – dodaje Monika Dyker – Woźniak. – Zawsze staramy się by nasze wydarzenie miało także wymiar charytatywny, bo wierzymy że magia świąt otwiera serca mieszkańcom naszego miasta. Poprzednie lata udowadniają, że chętnie dzielimy się tym co mamy i czas przedświąteczny zdecydowanie sprzyja cudownym momentom – dodaje Prezes Stowarzyszenia Progressum.

 

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA „GWIAZDKA NAD ŁASZTOWNIĄ” W STAREJ RZEŹNI:

10:30 – 12:00

Świąteczny poranek dla dzieci – Kino świąteczne (Sala ILUZJON)

10:30 – 17:30

Koło Fortuny – Akcja Charytatywna dla Mai (HOL „RÓŻA WIATRÓW”)

10:30 – 17:30

Warsztaty oraz kiermasz świąteczny (Sala GALERIA SZCZECIŃSKA I HOL)

11:30 – 15:00

Czytanie bajek dla dzieci ze sportowcami, aktorami i przedstawicielami instytucji kulturalnych (Sala KUBRYK LITERACKI)

11:30 – 15:30

Kartka do Mikołaja (Galeria Szczecińska)

11:30 – 15:30

Malowanie buziek – dla dzieci (Galeria Szczecińska)

12:00 – 14:00

Kolorowe łańcuchy na choinkę i ozdoby choinkowe – warsztat (Galeria Szczecińska)

12:30 – 14:30

Choinki z Piernika – Warsztaty (Galeria Szczecińska)

12:30 – 17:30

Licytacja gadżetów na akcję charytatywne wspomagające Kampanie Gramy dla Mai

14:00 – 14:30

Koncert Zespołu Arfik – (Sala Iluzjon)

14:00 – 16:00

Wykonywanie stroików świątecznych – warsztat (Galeria Szczecińska)

15:00 – 16:00

Wspólne Kolędowanie z Zespołem Golentino (Sala Iluzjon)

15:30 – 16:00

Spotkanie z Mikołajem – Kubryk Literacki

16:00 – 17:00

Aleksander Doba – Moje Podróże i morskie przygody – Kubryk Literacki

16:00 – 17:30

Wspólne kolędowanie (Hol)

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach wydarzenia „Gwiazdka nad Łasztownią” są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzania czasu!

Pozostaw komentarz