Piosenka The Beatels idealną piosenką popową. Usłyszymy ją w Szczecinie?

The Beatles to prawdziwa ikona światowej muzyki rozrywkowej. Formacja – z oczywistych przyczyn – nie istnieje od wielu dekad, ale pamięć o niej jest kultywowana przez kolejne pokolenia wielbicieli oraz przez takie zespoły jak najsłynniejszy na świecie cover band The Beatels Revival, który już 24 listopada usłyszymy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Tymczasem każdy tydzień przynosi nam nowe informacje o brytyjskiej legendzie. Naukowcy z Max Planck Institute for Human Cognitive and Brain Sciences ogłosili, że „idealną piosenką popową”, zawierającą wszystkie niezbędne do stworzenia przeboju jest „Ob-La-Di Ob-La-Da” The Beatles.  Czy utwór ten usłyszymy podczas koncertu w Szczecinie?

The Beatels – muzyczna legenda pod każdym względem

„Ob-La-Di, Ob-La-Da” to jeden z największych przebojów The Beatles, jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w historii. Piosenka skomponowana przez Paula McCartneya znalazła się na wydanym w 1968 r. „Białym Albumie”, uznawanym dziś za ścisły kanon muzyki rozrywkowej.  Mogłoby się wydawać, że legendarna grupa na liście „idealnych piosenek popowych” umieści zupełnie inne utwory. Na listach przebojów większym zainteresowaniem cieszyły się bowiem takie standardy jak „Yesterday” czy „All you need is love”. Okazuje się jednak, że badając preferencje słuchaczy zupełnie inne kryteria zdecydowały o wyborze utwiry, który pokonał przeboje takich artystów jak Madonna, Tina Turner, Rod Steward czy Michael Jackson.  Naukowcy z Max Planck Institute for Human Cognitive and Brain Sciences zbadali konstrukcję utworu i okrzyknęli go „idealną piosenką popową”. Tajemnicą sukcesu jest – jak tłumaczono – idealne połączenie poszczególnych elementów utworu, a także kolejność w jakiej następują po sobie akordy.

Muzyczna kariera zespołu The Beatels przypada na lata 1960-1970, jednak ich muzyka bije rekordy popularności do dzisiaj o czym mogą świadczyć miliony wyświetleń – na młodym skądinąd – portalu YouTube. W ostatnim czasie jedna ze stacji radiowych w Polsce przygotowała ranking największych przebojów grupy z okazji 50-lecia wydania słynnego albumu „Abbey Road”. Okazało się, że w Polsce najbardziej kochany utwór „czwórki z Liverpoolu” to „Hey Jude”. Na czołowych miejscach znalazły się także takie utwory jak „Let it be”, „Yesterday”, „All my loving”, „Yellow Sumbarine”, „All you need is love” czy „A Hard Day’s Night” – co ciekawe, „idealna popowa piosenka”, o której pisaliśmy akapit wyżej nie znalazła się w rankingu TOP 15.

„Beatelmania” w Starej Rzeźni ożyje już 24 listopada

The Beatels Revival, to formacja która występuje od 1996 roku i ma na swoim koncie występy na całym świecie.  – Zespół ma za sobą ponad 1300 występów, które cieszyły się dużym powodzeniem w Czechach, Polsce, Francji, na Węgrzech, Słowacji. Drogą do sukcesu zespołu jest nie tylko doskonała interpretacja utworów Beatles, która jest na światowym poziomie, lecz także doskonały image, choreografia sceniczna i nie w ostatniej kolejności głosowe i fizyczne podobieństwo członków zespołu z prawdziwymi Beatles. Repertuar zespołu obejmuje około 60 najbardziej znanych piosenek legendy Liverpoolu – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Koniec roku w Starej Rzeźni to zdecydowanie czas koncertów. The Beatels Revival to formacja, która powinna przyciągnąć na Łasztownię fanów wielkich przebojów najpopularniejszej grupy w historii brytyjskiej muzyki popularnej, ale to nie jedyny koncert, który pozwoli nam „cofnąć się w czasie”. W grudniu do Starej Rzeźni wróci Troy Anderson, który wiosną podbił serca publiczności swoimi interpretacjami standardów Louisa Armstronga. Przed nami więc bardzo muzyczna końcówka roku i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na koncerty – dodaje Patryk Walczak.

The Beatels Revival w Starej Rzeźni. Niedziela, 24 listopada 2019 o 19:00 – 21:00. Bilety w cenie 100 złotych dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

 

Pozostaw komentarz