Ludzie Morza obecni podczas wydarzenia „Niepodległość na Maszt”

Dzień Niepodległości to najważniejszy dzień w roku dla każdego Polaka. W Starej Rzeźni jak co roku odbędą się uroczyste obchody. O godzinie 11.11 wraz z chórem Akademii Morskiej i przy asyście szczecińskich kapitanów zostanie odśpiewany hymn narodowy. Odbędą się również warsztaty dla dzieci, podczas których między innymi będzie można zrobić kotylion. Obchodom towarzyszyć będą występy zespołów tanecznych, w tym zaprezentują się dzieci z przedszkola „Żagielek”. Kapitanowie na Łasztowni znaleźli swoje miejsce, stąd też wielka radość, że od czterech lat w Starej Rzeźni obchodzone są Morskie Obchody  Święta Niepodległości.

Święto niepodległości na Łasztowni bez wspaniałych Kapitanów Żeglugi Wielkiej? Nie, to zdecydowanie niemożliwe. W tym roku – kolejny już raz – świętować będziemy dzień 11-ego listopada w morskim stylu, przy obecności wybitnych ludzi morza. Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, z częścią oficjalną w Starej Rzeźni oraz spotkaniami na Skwerze kapitanów, którego opiekunem jest Kapitan Włodzimierz Grycner. Narodowe święto Niepodległości „Niepodległość na Maszt” na Łasztowni, to więc wydarzenie dla wszystkich – zarówno zawodowo i życiowo związanych z morzem i kulturą marynistyczną, jak i tych, którzy chcą spędzić 11 listopada w miłym towarzystwie, podczas zabaw plastycznych dla całych rodzin oraz przy występach artystycznych, które zagwarantują Przedszkole Żagielek, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie czy Teatr Gwitajcie.

– W zeszłym roku obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej. W tym roku chcemy powtórzyć uroczystości, świętować 101 lat niepodległości, wolności i rozwoju żeglugi. O godzinie 12.00 na Skwerze Kapitanów podniesiemy banderę na Maszt i odśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego”. Wcześniej w Starej Rzeźni odśpiewamy Hymn Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Marynarki Wojennej czyli „Hymn do Bałtyku”. Jesteśmy więc bardzo obecni podczas wydarzeń na Łasztowni, to jest nasz dom, porozumieliśmy się ze Starą Rzeźnią by wspierać wszelkie wydarzenia promujące kulturę ludzi morza. Działamy pięknie, intensywnie i aktywnie. Chcemy żeby 11 listopada to było wydarzenie godne, morskie i pełne wspaniałych wspomnień – mówi Kapitan Żeglugi Wielkiej Włodzimierz Grycner. Kapitan zapowiada morskie opowieści oraz rozmowy na temat tego, jak bardzo kapitanowie przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niegdyś to właśnie morze było ostoją wolności i to również będzie wspominane podczas wydarzenia „Niepodległość na Maszt”

Zapraszamy w poniedziałek, 11 listopada od godziny 10:00. 11:11 wybrzmi „Hymn do Bałtyku”.

Więcej szczegółów:

Morskie obchody Święta Niepodległości. O 11:11 zaśpiewamy Hymn do Bałtyku!

Pozostaw komentarz