Taki długi weekend na Łasztowni, że codziennie coś się dzieje!

Przed nami długi listopadowy weekend i przed nami szereg wydarzeń w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w których niewątpliwie warto wziąć udział. Przed nami stand-up, spektakl teatralny, koncert bluesowej grupy z Krakowa i kolejna odsłona świętowania Narodowego Dnia Niepodległości w tonie morskim. – Różnorodność harmonogramu Starej Rzeźni udowadnia, że jesteśmy instytucją, która chce zaspokoić jak najszersze kulturalne potrzeby mieszkańców naszego miasta. Od potrzeb muzycznych przez teatralne. Serdecznie zapraszamy do nas także 11 listopada – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, zapowiadając długi weekend na Łasztowni.

Adam Van Bendler, piątek 8 listopada o godzinie 20:00

8 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystąpi Adam Van Bendler ze swoim autorskim programem „Światło w tunelu”. Występ stand-upera cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że konieczne było zorganizowanie drugiego terminu występu. Czego możemy się spodziewać po występie stand-upera? Adam to typ człowieka który zaprzedał duszę komedii, zwierzętom i… wiecznym tarapatom dzięki którym zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. W tym programie dowiemy się co siedzi w głowie introwertyka który po 5 latach bytowania w depresyjnej Skandynawii, w obawie przed samobójem powraca do ojczyzny by postawić wszystko na jedną kartę.  Będzie śmiesznie, ale i ostro i bardzo niepoprawnie.

Kraków Street Band na żywo w Starej Rzeźni, sobota 9 listopada o godzinie 19:00

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Zespół zgrabnie balansuje między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Ich debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto „Polak Potrafi”. Kraków Street Band brał udział w wielu festiwalach. Muzycy zostali docenieni między innymi przez czasopismo Twój blues, który przyznał tytuły: „Wokalista Roku 2017” Łukaszowi Wiśniewskiemu oraz „Gitarzysta Roku 2017” Tomaszowi Kruk. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku al-bum „Going Away”, który w 2019 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019.

Spektakl „Pół na pół”, niedziela 10 listopada o godzinie 19:00

Przychodzi brat do brata, czyli rodzinna tragifarsa z chorą matką w tle. Będzie śmiesznie i strasznie, bo emocje są silne, a stawka najwyższa. To historia o nas, o naszych relacjach z najbliższymi, o tym co jest ważne i gdzie jest granica przyzwoitości, o ile w ogóle jest… Do czego jesteśmy zdolni, kiedy nasza mała stabilizacja jest zagrożona? O tym wszystkim opowiada, w niezwykle błyskotliwym dialogu, pełna zaskakujących zwrotów akcji, sztuka dwóch hiszpańskich autorów….

Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez w sztuce “Pół na pół” udowodnią nam, że nie każdy rodzinny dramat kończy się tak, jak wszyscy się tego spodziewają. OBSADA: Sławomir Kołakowski, Wiesław Orłowski

Niepodległość na Maszt – Narodowe Święto Niepodległości w Starej Rzeźni, poniedziałek 11 listopada od godziny 10:00

Dzień Niepodległości to najważniejszy dzień w roku dla każdego Polaka. W Starej Rzeźni jak co roku odbędą się uroczyste obchody. Zapraszamy już od godziny 10:00 na wspólne wykonywanie kotylionów i flag narodowych – warsztaty trwać będą przez cały wydarzenie. O godzinie 11.11 wraz z chórem Akademii Morskiej w Szczecinie i przy asyście szczecińskich kapitanów zostanie odśpiewany Hymn Narodowy oraz Hymn do Bałtyku! Obchodom towarzyszyć będą występy dzieci z przedszkola „Żagielek”. Atrakcji dla całych rodzin będzie jednak zdecydowanie więcej. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Serdecznie zapraszamy w długi weekend do odwiedzania Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz