Leszek Herman i jego „Sieci widma” w Starej Rzeźni

„Ta noc na promie miała być po prostu miła i atrakcyjna. Stała się jednak prawdziwie porażająca –
z powodu tego, co wydarzyło się tydzień temu w Szczecinie, a także kilka lat wcześniej w Rotterdamie..” – zapowiedź nowej książki Leszka Hermana „Sieci widma”, która ukazała się 2 października robi wrażenie. Wiele wskazuje na to, że szczeciński autor, a jednocześnie wzięty architekt, doczeka się kolejnego bestsellerowego wydawnictwa. Już 24 października w Starej Rzeźni odbędzie się autorskie spotkanie z pisarzem. Organizatorem wydarzenia jest Impresariat Artystyczny „Kultura ze smakiem”, a partnerem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na spotkanie jest otwarty.

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka. Leszek Herman – autor bestsellerowych powieści „Sedinum”, „Latarni umarłych” oraz „Biblii diabła” – zabiera czytelnika w przygodowo-kryminalną podróż, która nie może skończyć się dobrze. Dla Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Leszek Herman jest postacią wyjątkową, nie tylko dlatego, że to właśnie jego książki sprzedają się najlepiej w historii ulokowanego na Łasztowni Kubryka Literackiego. To właśnie Herman – wzięty architekt – przygotował i nadzorował realizację rewitalizacji budynku Starej Rzeźni: – Każde spotkanie z Leszkiem Hermanem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, warto wspomnieć choćby spotkanie promujące książkę „Biblia diabła” na które przyszło ponad 350 osób, a Pan Leszek został jeszcze po spotkaniu ponad godzinę by rozdawać autografy i rozmawiać o książce. Podobnie było za czasów „Sedinum”, gdzie pasjonaci historii Szczecina dopytywali o rozmaite detale zawarte w bestsellerowej powieści. Każda kolejna powieść Leszka Hermana gwarantuje nie tylko literackie emocje, ale i mnóstwo ciekawostek historycznych i ciekawych wątków z historii Szczecina i Pomorza Zachodniego, stąd zapraszamy serdecznie na spotkanie na Łasztowni, będzie to jedno z pierwszych spotkań w Szczecinie promujących książkę – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zapowiedź powieści zwiastuje, że przed nami kolejna, ciekawa kryminalna podróż: – Początek czerwca. Piątek. Terminal Promowy w Świnoujściu. Dochodzi 22.45, gdy ostatni samochód znika w czeluściach ładowni, a zaraz potem zamykają się za nim stalowe wrota. Kilkanaście minut później rozlega się dźwięk syreny okrętowej i wielki biały prom odrywa się od nabrzeża… Rejs do Ystad i rozpoczynające się wakacje splatają ze sobą losy kilkorga pasażerów. Młode małżeństwo z sześcioletnim synkiem wybiera się w sentymentalną podróż do Norwegii. Sześcioro młodych ludzi jedzie na szaloną wakacyjną wyprawę do Skandynawii. Zdesperowana młoda dziewczyna porzucona przez żonatego mężczyznę udaje się za nim w pogoń, licząc, że nie wszystko jeszcze stracone. Małżeństwo w średnim wieku płynie odwiedzić mieszkającą w Szwecji córkę. Wszyscy zostawiają za sobą na lądzie różne sprawy, różne strachy i mniejsze lub większe problemy, które i tak wkrótce dopadną każdego z nich na morzu – czytamy w oficjalnej zapowiedzi przygotowanej przez wydawcę.

„Sieci widma” ukazały się 2 października i już biją rekordy popularności, potwierdzając, że szczeciński pisarz znajduje się w ogólnopolskiej czołówce najbardziej poczytnych autorów kryminałów i książek przygodowych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Hermanem w Starej Rzeźni.

Leszek Herman – promocja książki „Sieci widma”: Czwartek, 24 października 2019 o 18:00 – 20:00. Wstęp jest wolny!

Pozostaw komentarz