Kraków Street Band powraca na Łasztownię!

Zespół Kraków Street Band powraca do Starej Rzeźni! Formacja, która gra krakowskiego bluesa na najpiękniejszym rynku w Polsce wraca na koncertowy szlak.  W ostatnim czasie zespół wydał nowy album, stąd na koncertach poza największymi przebojami zespołu nie zabraknie zupełnie nowych utworów.

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Zespół zgrabnie balansuje między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Ich debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto „Polak Potrafi”. Kraków Street Band brał udział w wielu festiwa-lach w tym European Blues Challenge w 2018 w Hell (Norwegia) a także dotarł do polskiego finału Must Be The Music . Muzycy zostali docenieni między innymi przez czasopismo Twój blues, który przyznał tytuły: „Wokalista Roku 2017” Łukaszowi Wiśniewskiemu oraz „Gitarzysta Roku 2017” Tomaszowi Kruk. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album „Going Away”, który w 2019 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019. Ostatnio zespół występował w Szczecinie w roku 2019 podczas Dni Morza Sail Szczecin, gdzie muzycy zachwycali publiczność na małej scenie szantowej.

– Powrót zespołu Kraków Street Band na Łasztownię bardzo cieszy, bo to już nie pierwszy raz kiedy zespół powraca do Starej Rzeźni i zawsze, z każdym kolejnym koncertem zainteresowanie ich występami było coraz większe. Zespół jest bardzo energetyczny, to nie jest ani klasyczny blues, ani rock ani folk, a jednak z każdego gatunku muzycznego zespół czerpie inspiracje i słychać to podczas koncertów. Czy energie z krakowskiego rynku udaje się przenieść na sale koncertowe? Myślę, że odpowiedź na to nasi goście poznają podczas koncertu. Kraków Street Band na pewno da z siebie wszystko, jak podczas dotychczasowych występów w Szczecinie – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Kraków Street Band w Starej Rzeźni: Sobota, 9 listopada 2019 o 19:30 – 21:30. Bilety w cenie 40 złotych do kupienia w Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety FM.

Pozostaw komentarz