60 lat Filipinek! Wielkie święto w Starej Rzeźni!

Są prawdziwą, artystyczną legendą naszego miasta – Filipinki, bo o nich mowa w roku 2019 świętują… 60 lecie istnienia. To idealna okazja do spotkania, wspomnień, ale i do wysłuchania największych przebojów „pierwszego girlsbandu w Polsce” w zupełnie nowych interpretacjach. Niedziela z Filipinkami już kolejny raz odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, zapraszamy w niedzielę, 22 września od godziny 16.00. Jakie atrakcje czekają gości Starej Rzeźni? Swój udział potwierdziły już cztery członkinie legendarnego składu oraz Marcin Szczygielski, dziennikarz i pisarz, który jest synem jednej z artystek. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przybliży Państwu historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki. Artystki które również były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek. To już kolejny raz kiedy na Łasztowni odbędzie się niedziela w towarzystwie Filipinek, każde poprzednie spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Nie brakowało śmiechu, ale i czasem łez wzruszenia: – Tych nowych akcentów będzie kilka. Przyjadą Filipinki prawie w pierwszym składzie, w tym Panie, które mieszkają w Brukseli czy aż w Warszawie. Będzie Marcin Szczygielski, syn Iwony Racz, choć w tym przypadku możemy powiedzieć, że to jest nasz stały bywalec, który będzie na Filipinkowej Niedzieli już trzeci raz. W ubiegłym roku udało nam się wypracować taką formułę spotkań, że każde z nich ma wypracować pewną „dodatkową wartość” i tą wartością jest nowa interpretacja utworów Filipinek przez zespół Markato z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Usłyszymy więc utwór „Filipinki to my” i zobaczymy teledysk, który został przygotowany na nasze wydarzenie – mówi jedna z organizatorek spotkania Małgorzata Frymus, dziennikarka i publicystka.

– Wbrew pozorom to Filipinki są taką marką, o której się pamięta. To jest taki „pasztecik szczeciński”, wiemy, że one są, uwielbiamy je, chcemy o nich słuchać. Wielokrotnie przychodzą do nas np. wnuki z dziadkami, dziadkowie wspominają, a wnuki uczą się historii naszego miasta, ale i tego jak brzmiała muzyka przed dekadami. Zwykle to niesamowite, międzypokoleniowe spotkania. Naszym celem od początku było by nie opowiadać co roku tego samego, więc na historię Filipinek patrzymy z różnych stron i dotychczas nam to wydarzenie bardzo się udawało, o czym świadczy pełna Sala Iluzjon – mówi Małgorzata Frymus.

Na pewno wielką wartością dodaną podczas niedzielnego spotkania w Starej Rzeźni będzie występ zespołu Markato z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Markato ma na swoim koncie płyty, niezliczone ilości koncertów oraz mnóstwo sukcesów. Do tych najważniejszych należą:  nagroda specjalna przyznana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w VI Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona, a także 3 miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. – Wpadnijcie i przenieście się razem z nami do lat 60 i 70. Wykonamy najpopularniejsze utwory zespołu, a dodatkowo będziecie mogli uczestniczyć w premierze naszego teledysku stworzonego do jednej z piosenek Filipinek – zapraszają uczestnicy zespołu na niedzielne spotkanie w Starej Rzeźni.

„60 lat Filipinek” – wydarzenie w Starej Rzeźni odbędzie się w niedzielę 22 września od godziny 16.00. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Pozostaw komentarz