Weekend w Starej Rzeźni. Kowalonek, Ciechowski i Filipinki!

Kolejny wrześniowy weekend niesie ze sobą moc atrakcji w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zarówno w piątek, sobotę i niedzielę dzieje się mnóstwo wydarzeń na które serdecznie zapraszamy!

Michał Kowalonek, piątek 20 września – godzina 20.00

Michał Kowalonek to lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Koncertował z różnymi projektami między innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie, dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive.  – Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. Artysta rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach. Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki, w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela oraz udzielał.

„Obywatel miłość”, sobota 21 września – godzina 18.00

„Film o pragnieniu i cenie szczęścia Grzegorza Ciechowskiego” – tak opisywany jest dokument „Obywatel Miłość”, który miał premierę kilka miesięcy temu. Po wieloletnim milczeniu Anna Skrobiszewska (Ciechowska), opowiada  historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Powstał bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstawania wielu piosenek.

Nigdy niepublikowane materiały archiwalne wykorzystane w filmie pokazują artystę w nieznanym dotąd świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża. Wreszcie dzięki tej opowieści możemy lepiej zrozumieć jego życiowe wybory.

60 lat Filipinek – niedziela 22 września – godzina 16.00

Anegdoty, historie i niezwykłe wspomnienia – taka będzie kolejna już „Niedziela z Filipinkami” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Spotkamy się kolejny raz żeby podziękować szczecińskim legendom, za to, że to w naszym mieście narodził się zespół, który kilka dekad temu zmienił ówczesny show-biznes. Kto z tamtych lat nie zna wspaniałego przeboju „Batumi”? Zna każdy, a Filipinki kreowały nie tylko modę muzyczną, ale i tekstylną, o czym w tym roku opowiedzą aż cztery członkinie legendarnej grupy.

 

Pozostaw komentarz