Łasztownia teatrem stoi? Nowe spektakle i wspaniałe powroty już jesienią!

Poprzedni sezon przyniósł bardzo owocną współpracę pomiędzy Fundacją Kultury West & Art oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Sezon 2019/2020 to czas kontynuacji, ale i nowości, które z pewnością powtórzą sukces takich spektakli jak „Wszystko o mężczyznach” czy „Morfina 0.05”. Poza nowościami będą też wielkie powroty. Miłośnicy teatru na Łasztowni więc znajdą dla siebie wiele interesujących atrakcji: – Rozwój projektu „Scena Stara Rzeźnia” to jeden z priorytetów na bieżący sezon. Sukces poprzednich spektakli w naturalny sposób zaowocował poszerzeniem naszej współpracy. Naszym widzom zaproponujemy komedię, dramaty, sztuki o wymowie obyczajowej, ale i nowość czyli edukację teatralną dla najmłodszych – mówi Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Patryk Walczak.

Plany na nadchodzący sezon zaprezentował członek zarządu Fundacji West & Art Piotr Ochman podczas środowej konferencji prasowej przedstawiającej jesienną ramówkę Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Podczas konferencji wspomniano również o minionych miesiącach, które dla teatru w Starej Rzeźni były wyjątkowo korzystne: – Trudno w to uwierzyć, ale w poprzednim sezonie wystawiliśmy w Starej Rzeźni piętnaście razy spektakl „Wszystko o mężczyznach”, cztery razy wystawiliśmy monodram Marka Żerańskiego „Morfina 0.05” i jeden raz kabaret „Bez baby” autorstwa aktorów z Zielonej Góry. Wszystkie sztuki o których mówię znajdą się w bieżącym repertuarze projektu „Scena Stara Rzeźnia” – mówi Piotr Ochman.

Co nowego zobaczymy w tym sezonie? Będą spektakle, koncerty i warsztaty artystyczne. Pierwsze nowości już pod koniec września: – Premiera nowej sztuki „Pół na pół” w reżyserii Tomasza Obary już 25 września, w tym miesiącu zobaczymy tę sztukę kilkukrotnie. Jest to dla niektórych komedia, dla niektórych dramat. Występują Sławomir Kołakowski oraz Wiesław Orłowski, którzy występują w szczecińskich  teatrach, liczymy, że sztuka się spodoba, bo w Polsce dotychczas grana była tylko przez Teatr Kwadrat, nie jest to więc scenariusz ograny – mówi Piotr Ochman. – Następnie zapraszamy na monodram Pani Mirki Wielowiejskiej „Kłamczucha”, która zaczynała lata temu w Teatrze Kana. Teraz mieszka w Niemczech, ale dała się namówić na spektakl w naszym mieście. Powracają spektakle o których mówiłem i późniejszą jesienią inicjatywy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, na które już teraz serdecznie zapraszam – mówi Piotr Ochman.

Niespodziewanym przebojem ostatnich miesięcy okazał się spektakl „Dobry wieczór, to my!” warszawskiego Teatru Inaczej. Mimo lipca i doskonałej pogody za oknami, podczas spektaklu, Sala Iluzjon wypełniona była do ostatniego siedzenia. Piotr Ochman zdradził, że sztuka o kontrowersyjnym, ale jednocześnie bardzo poruszającym scenariuszu powróci do Starej Rzeźni prawdopodobnie już w październiku: – Ludzie wychodzili z tego spektaklu wzruszeni i poruszeni – mówi. – Daliśmy się namówić do organizacji kilku koncertów. Usłyszymy Konrada Pawickiego z zespołem, a 14 listopada Sklep z Ptasimi Piórami. Późną jesienią wspaniały aktor Piotr Bumaj z zespołem, doskonali muzycy i doskonali śpiewający aktorzy – mówi Piotr Ochman.

Więcej szczegółów i więcej terminów spektakli już wkrótce na stronie internetowej Moja Łasztownia oraz w mediach społecznościowych Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz