Najbardziej bogata w wydarzenia jesień w historii Starej Rzeźni

Właściwie każdego dnia jesieni w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia coś się będzie dziać – wiele z proponowanych przez nas wydarzeń to otwarte wystawy, wydarzenia społeczne czy cykliczne inicjatywy na które wstęp jest bezpłatny. – Stawiamy na inicjatywy, które okazały się sukcesami jak „Niedziela z Filipinkami”, ale i na nazwiska, które gwarantują najwyższy poziom spektakli czy koncertów – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jesienią zobaczymy premierowy spektakl Joanny Szczepkowskiej, usłyszymy koncert Janusza Olejniczaka czy zespołu Sorry Boys. W listopadzie odbędą się zawody, które wyłonią najlepszego baristę w Polsce. A to dopiero początek wydarzeń, na które Państwa zapraszamy!

– Bardzo nam zależało by to była przełomowa jesień dla Starej Rzeźni. Poprzednie lata pokazały, że nasze miejsce się podoba, że organizowane tu koncerty, spektakle i wystawy cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym sezonie wydarzeń jest jeszcze więcej, cieszy nas również, że coraz większe nazwiska ze świata kultury i sztuki odwiedzają Łasztownię i chcą tu prezentować swoje dzieła. Na pewno warto zwrócić uwagę na premierowy monodram Joanny Szczepkowskiej, która zakochała się w przestrzeni Starej Rzeźni po swoim pierwszym spektaklu u nas wiosną tego roku. Inicjatywą Stowarzyszenia Progressum było zorganizowanie koncertu chopinowskiego. Pomyśleliśmy, że to pomysł odważny, ale warto spróbować i tak możemy wszystkich zaprosić na październikowy koncert jednego z najwybitniejszych polskich pianistów Janusza Olejniczaka – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– We wrześniu możemy zaprosić wszystkich na „Niedzielę z Filipinkami” oraz drugą edycję festiwalu „Senior movie”. W październiku odbędzie się kolejna odsłona targów akcesoriów dla zwierząt „Pupilove”. W listopadzie kolejny raz świętować będziemy „Niepodległość na Maszt”, a w grudniu odbędzie się pełna atrakcji dla dzieci „Gwiazdka nad Łasztownią” – mówi Patryk Walczak. – Kontynuowany jest także projekt „Scena Stara Rzeźnia”, w Sali Iluzjon zobaczymy spektakle przygotowane przez Fundację West & Art czyli „Morfina 0.05”, „Wszystko o mężczyznach” czy premierowy „Pół na pół”, który zobaczymy pod koniec września – dodaje Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

PRZYKŁADOWE WYDARZENIA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W SEZONIE JESIENNYM:

 

Festiwal Filmowy Senior Movie, edycja 2

12.09-15.09.2019/ wstęp wolny

Festiwal Filmowy Senior Movie to okazja do spotkania się, integracji wielu środowisk: seniorów twórców filmowych, widzów w różnym wieku, środowiska artystycznego amatorów i profesjonalistów. Festiwal skierowany jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym, czyli powyżej 60 roku życia, rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego. Na Festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące w postaci dyskusji, wykładów dotyczących sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych wartościowych produkcji filmowych, spotkania z zaproszonymi gośćmi ze świata filmowego

Koncert Michała Kowalonka

20.09.2019/20:00/bilety 30 zł – 40 zł

Michał Kowalonek lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Na solowym koncercie zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki… w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela(ł) oraz piosenki z premierowego albumu artysty.

Pokaz filmu o Grzegorzu Ciechowskim „Obywatel miłości” (Pokaz specjalny)

21.09.2019/18:00/bilety 25 zł

„Obywatel miłości” to dokument pokazujący życie i twórczość Grzegorza Ciechowskiego lidera legendarnej  grupy „Republika”. Po wieloletnim milczeniu jego druga żona Anna opowiada historię ich miłości oraz wspólnego życia. Bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom.

Filipinkowa niedziela w Starej Rzeźni

22.09.2019/16:00/wstęp wolny

Chluba Szczecina wraca by wspominać swoje lata świetności. Powracając do korzeni naszego miasta, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przybliży Państwu historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki. Artystki które również były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek. Podczas wydarzenia będziemy chcieli dać odbiorcom szansę na to by przenieść się w lata 60 i 70. Premiera niespodzianka – teledysku zespołu Markado.

Konferencja „To share knowledge and experience”

26.09.2019/ 9:00-15:30 /wstęp wolny/rejestracja

Celem konferencji jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi a niemieckimi firmami oraz pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. Do dyspozycji uczestników przygotowane będą stoliki eksperckie o tematyce : wsparcie w inwestycjach, logistyka oraz zagadnienia prawne.

Koncert Daniela Spaleniaka

27.09.2019/20:00/bilety 35 zł- 45 zł

Daniel Spaleniak jest młodym muzykiem specjalizującym się w muzyce bluesowo-folkowej. Jak sam o sobie mówi lubi grać na gitarze, po prostu. Jego utwory wzbudziły zainteresowanie za oceanem. Piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark” Daniel to jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

PREMIEROWY SPEKTAKL „Pół na pół”

25, 28, 29.09.2019 / 17.30, 21.00 / bilety do nabycia niebawem

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanowili pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można lubić kogoś, kto źle życzy swojej rodzicielce? W czasie trwania spektaklu publiczność przekona się, że czarne charaktery wcale nie są takie czarne. W spektaklu zobaczymy Sławomira Kołakowskiego oraz Wiesława Orłowskiego.

[ SOKRATES ] Joanna Szczepkowska PREMIERA szczecińska

Poniedziałek, 7 października 2019 o 18:00 – 20:00 / bilety 55 złotych

Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która właśnie pracuje nad jego rzeźbą.  Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań wpędzając rozmówczynię w pułapki. Rozmawia o sprawach najprostszych jak jedzenie i skomplikowanych jak…  demokracja. Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem.

Janusz Olejniczak w Starej Rzeźni. KONCERT CHOPINOWSKI NA ŁASZTOWNI

Środa , 9 października  o godzinie 18.00 / bilety niebawem w sprzedaży

Stowarzyszenie Progressum, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Stowarzyszenie 1839 Association organizują szczecińskie wydarzenia, których celem jest upamiętnienie 170. Rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych muzyków w historii świata. W planach jest szereg wydarzeń. Część z nich odbędzie się na Łasztowni, a część w Akademii Sztuki w Szczecinie. 9 października w Starej Rzeźni zagra jeden z nawybitniejszych polskich pianistów Janusz Olejniczak.

Lion Shepherd – Szczecin

Niedziela, 13 października 2019 o 20:00 – 23:00 / bilety 45-60 złotych

Lion Shepherd to Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja). Muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać ze wszystkiego co fascynujące. Progressive, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Lion Shepherd z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy. Zespół był suportem przed polskimi koncertami grupy Scorpions w 2019 roku.

PupiLove Targi w Szczecinie

Niedziela, 20 października 2019 o 11:00 – 17:00 / wstęp wolny

To już druga odsłona wydarzenia, które cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców miasta. Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski.

Koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami

Czwartek, 14 listopada 2019 o godzinie 19.00 / Bilety w sprzedaży niebawem

W roku 2018 zespół świętował 40-lecie istnienia. Okrągły jubileusz nie spowodował jednak,  że grupa dowodzona przez Ryszarda Leoszewskiego zamierza zwolnić tempo, wręcz przeciwnie.

Best Barista / Eliminacje / Szczecin

Sobota, 16 listopada 2019 o 10:00 – 18:00 / wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy wszystkich baristów do wzięcia udziału w otwartych eliminacjach do zawodów BEST BARISTA CAFFÈ VERGNANO 2019!  Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Szczecinie otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie.

 

Wydarzenia, o których napisaliśmy to zaledwie początek inicjatyw, na które bieżąco będziemy zapraszać mieszkańców naszego miasta! 11 listopada odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Niepodległość na maszt”, podczas którego będziemy świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości z uwzględnieniem roli marynarzy i ludzi morza. W grudniu odbędzie się także kolejna edycja „Gwiazdki nad Łasztownią”. W planach jest również organizacja wielu spotkań autorskich z najpopularniejszymi szczecińskimi (i nie tylko…) pisarzami.  W ramach cyklu „Scena Starej Rzeźni” zobaczymy takie spektakle jak: „Wszystko o mężczyznach”, „Morfina 0.05” czy monodram Marcina Zarzecznego „Zwierzenia Bez/Robotnego aktora”. Co miesiąc odbywać się będą także otwarte spotkania cykliczne z coach Małgorzatą Krawczak oraz prof. Jackiem Rudnickim.

Partnerami Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w organizacji wydarzeń są między innymi:

  • Stowarzyszenie Progressum
  • Fundacja Kultury West & Art.
  • Impresariat artystyczny Kultura ze Smakiem
  • Stowarzyszenie 1839 Association
  • Gmina Miasto Szczecin, Szczecińska Agencja Artystyczna
  • Grupa CSL

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia!

Pozostaw komentarz