Łasztownia cudem natury? Nietypowe zakończenie sezonu letniego w Starej Rzeźni

Wydarzenie „Łasztownia pod znakiem natury” to inicjatywa zamykająca sezon letni w Starej Rzeźni. Przed nami rozmaite inicjatywy takie jak: przygotowywanie wianków czy warsztaty ekologiczne. Inicjatorem jest Stowarzyszenie Progressum. Początek o godzinie 11.00. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. Nie masz pomysłu na niedzielę? Zapraszamy do Starej Rzeźni i na Skwer Kapitanów!

Wrzesień jest miesiącem, w którym zbieramy plony oraz przygotowujemy przetwory, to również czas świętowania, dlatego też Stara Rzeźnia zaprasza mieszkańców na wydarzenie „Łasztownia pod znakiem natury”. Będzie można wziąć udział w konkursie na najlepsze przetwory i wypieki, a także podzielić się doświadczeniami przy ich wyrobie oraz unikatowymi recepturami. Podczas imprezy będzie można uczestniczyć w tematycznych warsztatach malarskich oraz samodzielnie upleść wianek. Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów ludowych, oraz wystawcy rękodzieła i produktów regionalnych.

– Na tym wydarzeniu będziemy zachęcać mieszkańców do przygotowywania wianków jesiennych z plonów ziemi. Będzie kukurydza, łany zboża, kwiaty polne, będzie to niezwykła okazja do wykonania wianków. Odbędzie się także warsztat plastyczny, będziemy malować kolory lata, ale i kolory witającej nas powoli jesieni, mam także, że nie zabraknie odwołań do naszych kochanych dźwigozaurów czy budynku Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. – Odbędzie się także spotkanie z kapitanem Włodzimierzem Grycnerem, który zabierze nas w świat morskich opowieści. Ciekawym wydarzeniem będzie pokaz pracowni okrętowo-modelarskiej z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Zachęcamy do dzielenia się wypiekami i przetworami, swoje cuda zaprezentują seniorki ze stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku, będzie można spróbować tych wypieków. Łasztownia pod znakiem natury jest cały rok, bo jesteśmy przecież nad samą wodą, ale tego dnia będziemy jeszcze bliżej natury – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. – Możemy powiedzieć, że nasz nowy pomysł jest troszkę skromniejszą kontynuacją „Dni Ulicy Zbożowej” organizowanych na Łasztowni w minionych latach – dodaje.

Zapraszamy wszystkich do Starej Rzeźni w niedzielę od godziny 11.00!

Pozostaw komentarz