Ostatnie Bulwarove w tym sezonie! Idealny pomysł na weekend

Nadchodzi ostatnie w tym sezonie wydanie cyklu imprez na Łasztowni. 7 i 8 września najmłodsi będą mieli doskonałą okazję do odkrycia nowego hobby, a starsi do sportowej rywalizacji i relaksu nad Odrą. Mamy niespodziankę również dla miłośników motoryzacji.

Pierwszy weekend roku szkolnego będzie obfitował w rodzinne atrakcje na skwerze przy Nabrzeżu Starówka. Specjalnie dla rodziców i ich pociech organizatorzy wraz z wystawcami przygotowali szereg treningów i warsztatów. Najmłodsi będą mogli spróbować sił między innymi w aikido czy gotowaniu i poznać bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie. To okazja do odkrycia i rozwinięcia nowych talentów.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, skwer na Łasztowni będzie miejscem sportowej i kreatywnej zabawy. Emocje, jakich dostarcza gotowanie, poznamy podczas warsztatów kulinarnych organizowanych przez Kulinarny Rollercoaster. Przez cały dzień pod okiem specjalistów młodzi kucharze będą przygotowywać smaczne przekąski. Szkoła Pływania Ośmiorniczka wspólnie z dziećmi zapełni teren imprezy bańkami mydlanymi, a rodziców zaprosi do rozmów o bezpiecznej nauce pływania. Szczecińska Akademia Aikido przygotowała specjalne pokazy i warsztaty sztuki walki. Na miejscu będzie również Akademia Siatkówki MKS Piast Szczecin, która zarazi najmłodszych pasją do sportu i zaprosi na zajęcia organizowane w Szczecinie. W niedzielę w godz. 12:00-16:00 na pokład symulatora żaglówki zaprosi Centrum Żeglarskie. Udział we wszystkich zajęciach podczas Bulwarove będzie bezpłatny.

Możliwości spędzenia czasu po szkole jest znacznie więcej. Przekonać się o tym będzie można na stoisku Szczecin dla Dzieci, gdzie na rodziców czekać będzie pakiet informacji o zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie, a na dzieci zajęcia plastyczne.

Na Bulwarovym nie zabraknie również sportowych emocji i rywalizacji. Fanów jazdy na rowerze zapraszamy do udziału w II Szczecińskim Maratonie Rowerowym organizowanym przez Klub Fitness Calypso Szczecin Galaxy (sobota 7.09, 12:00). Uczestnicy będą mogli nie tylko wystawić na próbę swoją kondycję, ale też wspomóc szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Udział w maratonie jest bezpłatny. Organizator zachęca jednak, by w ramach „wpisowego” przynieść ze sobą karmę dla zwierząt. Szczegóły i informacje o zapisach znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.

Jeśli już o (pół)maratonie mowa, to w niedzielę o 11:00 ruszy czwarty, finalny już bieg „Biegowe Bulwarove. Przebiegnij Półmaraton nad Czystą Odrą”. Uczestnicy pokonując po raz kolejny 5,27 km łącznie osiągną dystans półmaratonu. Oczywiście, bieg jest otwarty także dla osób, które wcześniej nie brały w nim udziału. Aby zdobyć drewniany medal z wizerunkiem jednego z Dźwigozaurów, wystarczy zakupić pakiet startowy… i przekroczyć linię mety.

MATERIAŁY – ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA

Pozostaw komentarz