Ostatni taki tydzień na bulwarach – jakie pasje można rozwinąć w tym tygodniu?

Dzieciaki do szkoły, dorośli do pracy – niestety wrześniowa rzeczywistość zastawiła na nas sidła. Nie oznacza to jednak, że nie warto znaleźć chwili na zrobienie czegoś dla siebie. Doskonałym pomysłem są wydarzenia organizowane przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Zajęcia na bulwarach będą się odbywać do 15 września.

Wakacje za nami, ale na bulwarach ciągle coś się dzieje! Przed trzy miesiące rozmaite zajęcia aktywizacyjne prowadziła tam Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom. Mieszkańcy mogli bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach tanecznych, sportowych, gimnastycznych czy w wykładach motywacyjnych. Celem było odciągnięcie młodych ludzi od negatywnych nawyków, zarażanie ich pasją i chęcią do aktywności sportowych: – Czuję w sercu wielką radość z tego powodu, że akcja tak wspaniale się rozwinęła, że dołączają do nas bez przerwy nowe osoby. Miałyśmy ostatnio taniec brzucha na bulwarach i przyszły panie, które powiedziały, że bardzo żałują, że dopiero teraz odkryły możliwość udziału w takich zajęciach, bo straciły dwa miesiące doskonałej zabawy. Cudownie jest słyszeć takie rzeczy, jestem szczęśliwa, że mogę dawać ludziom pasję, radość i pozytywne emocje – mówi Agnieszka Zalewska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Zajęcia taneczne, zajęcia z jogi oraz frisbee cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wiadomo już, że na rok 2020 planowana jest trzecia odsłona kampanii PFPU: – Na bulwarach jesteśmy do 15 września, dzień wcześniej odbędzie się podsumowanie drugiej edycji naszej działalności w tym miejscu. Do tego czasu jesteśmy z rozmaitymi aktywnościami na miejscu od wtorku do niedzieli zawsze w godzinach popołudniowych. Nasz kalendarz imprez znajduje się na naszym Facebooku oraz na stronie internetowej. 6 września odbędzie się wykład odnośnie emocji, stresu, jak radzić sobie z emocjami. W Starej Rzeźni odbędzie się ostatni już wykład w ramach naszego cyklu, będziemy mówić przede wszystkim o władzy nad stresem. Wykład poprowadzi prof. Aleksandra Żurkowska z Collegium Balticum oraz Fundacja e-medycyna. Podczas podsumowania kampanii na bulwarach 14 września odbędzie się także dzień otwarty Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dostępne będą stanowiska informacyjne. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy – dodaje Agnieszka Zalewska.

 

Pozostaw komentarz