Wystawa dzieł Renaty Łempickiej już od 8 września w Starej Rzeźni!

Jaki będzie pierwszy wernisaż w nowym sezonie? Do swojego malarskiego świata zaprasza nas Renata Łempicka. Na ścianach Galerii Szczecińskiej zobaczymy ekspresyjne abstrakcje inspirowane muzyką, emocjami i żywiołami. Nie zabraknie także egzotycznych ogrodów oraz indywidualnych, artystycznych interpretacji stworzonych przez artystkę specjalnie na wrześniową wystawę na Łasztowni. Wystawę prac Renaty Łempickiej w Starej Rzeźni będzie można oglądać przez miesiąc. Otwarty wernisaż będzie mieć miejsce 8 września o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Renata Łempicka zaprezentuje swoje prace w Centrum Kultury Euroregionu  Stara Rzeźnia już drugi raz. Poprzednia wystawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród gości naszej instytucji, stąd kontynuacja współpracy jest rzeczą absolutnie naturalną. W swoich pracach artystka przedstawia barwne kompozycje inspirowane otaczającym światem. Obrazy są często abstrakcyjne, niedopowiedziane, pozostawiające odbiorcy możliwość własnych skojarzeń i interpretacji. Renata Łempicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierunek Malarstwo i Rysunek, członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Mieszka i tworzy głównie w Szczecinie. Jej prace znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech oraz w Meksyku.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny organizuję  wystawę swoich prac w Szczecinie, w pięknej przestrzeni Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wystawa zostanie podzielona na dwie części. Na parterze zaprezentuję cykl ekspresyjnych abstrakcji, inspirowanych muzyką, żywiołem ognia, gorącą letnią aurą oraz cykl obrazów inspirowanych organizowanym w Szczecinie zlotem żaglowców. Na pierwszym piętrze będzie można przenieść się w świat fantazji, tajemniczych egzotycznych ogrodów, podróży a także żywiołów wody i ziemi. Podobne inspiracje towarzyszą mi od kilku lat ale w tym roku zaprezentuję nowe prace, różniące się techniką i stylem od tych prezentowanych w ubiegłym roku – mówi w rozmowie z portalem Moja Łasztownia artystka.

Wernisaż odbędzie się 8 września o godzinie 18.00, wstęp jest wolny. Prace będą do zobaczenia w Starej Rzeźni do 20 września. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Pozostaw komentarz