Filipinkowa Niedziela w Starej Rzeźni we wrześniu. Zainspirujcie się legendą z dawnych lat!

To już tradycja, że we wrześniu zapraszamy mieszkańców naszego miasta na spotkanie z Filipinkami. Muzyczna legenda Szczecina, duma naszego miasta, pierwszy polski „girlsband” – to tylko niektóre określenia, które idealnie pasują do zespołu, który w latach 60 dosłownie wyznaczał muzyczne i modowe trendy w Polsce i nie tylko. Historia i losy zespołu są niezwykłe pasjonujące i warto je przekazywać kolejnym pokoleniom. Spotkanie z legendarnymi artystkami już 22 września o godzinie 17.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Inicjatorką cyklu corocznych spotkań z Filipinkami na Łasztowni jest założycielka naszej instytucji, Prezes Laura Hołowacz. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Anegdoty, historie i niezwykłe wspomnienia – taka będzie kolejna już „Niedziela z Filipinkami” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Spotkamy się kolejny raz żeby podziękować szczecińskim legendom, za to, że to w naszym mieście narodził się zespół, który kilka dekad temu zmienił ówczesny show-biznes. Kto z tamtych lat nie zna wspaniałego przeboju „Batumi”? Zna każdy, a Filipinki kreowały nie tylko modę muzyczną, ale i tekstylną, o czym w tym roku opowiedzą aż cztery członkinie legendarnej grupy:  – Bardzo się cieszę na nasze czwarte spotkanie z Filipinkami w Starej Rzeźni. W ubiegłym roku ze względu na losowe komplikacje były z nami trzy Panie, a w tym roku będą aż cztery. Naszym gościem będzie także tradycyjnie już Marcin Szczygielski, pisarz i dziennikarz oraz prywatnie syn jednej z wokalistek. Spotkanie poprowadzi legenda szczecińskiego dziennikarstwa Małgorzata Frymus, a wielką niespodzianką będzie teledysk przygotowany przez zespół Markado z Pałacu Młodzieży, do jednego z najpiękniejszych utworów Filipinek – zdradza Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum, które jest w roku 2019 partnerem przy organizacji wydarzenia.

– Będziemy czytać fragmenty książki Marcina Szczygielskiego „Filipinki – to my” – myślę, że pozwoli to przenieść się nam choć na chwilę w unikalny klimat tamtych lat. Całość  zamknie niesamowity występ zespołu Markado z Pałacu Młodzieży. Nie obędzie się bez niespodzianek i atrakcji, a ponieważ Filipinki były ikoną mody w czasie ich świetności, niezabranie też akcentów o modzie. Wysłuchamy wspomnień i anegdot z bogatego życia i kariery szczecińskich artystek. Pamiętajmy, wszystko zaczęło się w szczecińskiej szkole handlowej, a skończyło się na największych polskich i europejskich estradach. To historia pasjonująca, wciągająca i niesamowicie inspirująca – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

O kolejnych niespodziankach, które będą do zobaczenia i do usłyszenia podczas „Niedzieli z Filipinkami” będziemy informować na stronie Moja Łasztownia i w mediach społecznościowych Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już niebawem. Datę tę warto zapisać – 22 września, godzina 17.00 – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Pozostaw komentarz