„Bez Baby” może być dobrze? Na pewno może być śmiesznie. Nowy program kabaretowy w Starej Rzeźni

Fundacja Kultury West&Art – Scena Stara Rzeźnia zapraszają na Kabaret „Bez Baby” – pierwsze z serii kabaretowych wydarzeń West&Artu!  Stowarzyszenie odpowiedzialne za hitowy spektakl „Wszystko o mężczyznach” proponuje kolejne wydarzenie w tym sezonie wiosennym. Będzie to coś w stylu spektaklu, który zdobył uznanie publiczności, ale jednocześnie mówimy tu o nowej jakości humoru. Pierwszy raz widzowie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zobaczą spektakl 10 maja o godzinie 20.00. Bilety dostępne są na stroni Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

Kabaret „Bez Baby” w programie: „Kabaretowy Kogel – Mogel, czyli Wszystko można byle z wolna i ostrożna”.  Co zobaczymy na scenie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia? – Program składający się z najzabawniejszych polskich skeczów estradowych, scenek, monologów kabaretowych i piosenek, oparty na przeróbkach i adaptacjach tekstów klasyków polskiego kabaretu, nawiązujących do najlepszych czasów kabaretu literackiego, czasów „Zielonego Balonika”, „Morskiego Oka”, Teatru „Quipro-quo”… nieco sentymentalne, lecz jakże aktualne do dzisiaj i mocno akcentujące „współczesność” niezasłużenie zapomnianych tekstów. Monologi, piosenki, skecze wyczarowują atmosferę dawnego kabaretu i prowadzą do pointy, że dzisiaj, wbrew upływającemu czasowi, niewiele się zmieniło, a już na pewno śmiejemy się do rozpuku z tych samych dowcipów co nasi dziadkowie – wyjaśnia Piotr Ochman z Fundacji West & Art., producent wydarzenia. Występuje 3 aktorów: Sławomir „Krzywy” Krzywiźniak,  Marcin „Cinek” Wiśniewski,  i gościnnie Adam „Dzidek” Dzieciniak

Kabaret „Bez Baby” powstał w 1985 roku w Gdańsku. Utworzony został przez aktorów wchodzących w skład ekipy teatralnej Stanisława Tyma, ówczesnego dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu. Do premierowego „żelaznego” składu Kabaretu należeli Adam Dzieciniak, Zbigniew Jankowski, Wojciech Karpiński, Sławomir Krzywiźniak i „gwiazda kabaretowego wieczoru” Stanisław Tym. Pierwszy program Kabaretu „Bez Baby” nosił tytuł: „Trochę Szczęścia, trochę Gliku”. Później skład aktorski ulegał zmianom, wymuszonym przez zmiany adresu poszczególnych członków Kabaretu. Dochodzili aktorzy ze Szczecina, Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry. Obecnie grany jest w 3 osobowym składzie.

Kabaret „Bez Baby” jest trzecią odsłoną współpracy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz fundacji West & Art. Pierwsze dwa spektakle czyli „Morfina 0,05” oraz „Wszystko o mężczyznach” spotkały się z bardzo pozytywną reakcją publiczności. Ten drugi spektakl wystawiany był już ponad 10 razy i za każdym razem gromadził widownię przekraczającą 100 osób.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

„Kabaret Bez Baby” – 10 maja 2019, godzina 20.00

„Wszystko o mężczyznach” – 28 maja godzina 19.00, 31 maja godzina 17.00

Pozostaw komentarz