Takiego kwartału jeszcze nie było! Pracowita końcówka roku Grupy CSL!

Ten rok był wyjątkowo pracowity dla całej Grupy CSL. Nie da się ukryć, że pod kątem networkingu, targów, pozyskiwania nowych klientów i prezentowania naszych możliwości był to kwartał absolutnie rekordowy.

– Zależy nam na tym, by w czasie trudnym dla logistyki prezentować naszym klientom nasze możliwości, determinację oraz to, że od 25 lat mają w grupie CSL stałego i kompetentnego partnera. W ostatnim kwartale odwiedziliśmy wiele krajów oraz wiele wydarzeń. Można powiedzieć, że w roku 2023 odbiliśmy sobie czas kryzysu pandemicznego. Uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach na żywo. To bardzo przyjemna odmiana po miesiącach spotkań online – przyznaje Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

Trudno jest wybrać najważniejsze wydarzenia tego kwartału, bo działo się tak wiele rzeczy, że trudno je policzyć! III kwartał roku 2023 zdominowały wydarzenia takie jak chrzest łodzi Cicha Moc z udziałem prezes Laury Hołowacz czy organizacja konferencji przewoźników czy współorganizowanie wspólnie z Intermodal News konferencji Intermodal in Poland w Starej Rzeźni.

Co się działo w październiku, listopadzie oraz w grudniu?

„To share knowledge and experience in business” EDYCJA 6

– Zależy nam, by uczestnicy naszego wydarzenia wiedzieli, że to pomysł rangi międzynarodowej. Rozmawiamy o ważnych sprawach dla Pomorza Zachodniego, ale tematy zaproponowane do tegorocznej agensy znacznie wykraczają poza nasz region. Sztuczna Inteligencja jest najbardziej topowym tematem ze wszystkich podejmowanych w ostatnim czasie przez gospodarkę – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.

Siódma edycja już jesienią 2024.

Sopot. Spotkanie biznesowe Polska-Ukraina

W Sopocie odbyło się spotkanie biznesowe Polska-Ukraina. Jego tematem była wymiana gospodarcza, relacje gospodarcze i sytuacja między dwoma krajami niespełna 20 miesięcy po wybuchu wojny w Ukrainie.

W wydarzeniu wzięła udział Patrycja Przybyszewska oraz Patryk Gurtatowski, przedstawiciele Grupy CSL.

– Polska staje się hubem odbudowy Ukrainy i podejmuje działania mające na celu poprawę płynności wymiany handlowej i tranzytu towarów. Wraz z rosnącą liczbą dostępnych jednostek ładunkowych, które można przewozić koleją, transport intermodalny zyskuje na popularności – mówił przedstawiciel Grupy CSL.

NSRN Annual Meeting. Bangkok 2023

Jaki jest Bangkok? Wielki, spektakularny, jest przykładem jak połączyć tradycję z sukcesem gospodarczym. Ostatnie dni w tym mieście spędziła Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz oraz Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Grupie CSL.  Od 23 do 26 października odbywała się kolejna edycja NSRN Annual Meeting w Bangkoku. To jedno z największych na świecie wydarzeń logistycznych. Spotkanie było okazją do poznania trendów w światowej logistyce.

– Wykorzystaliśmy to wydarzenie, by promować Polskę, nasze porty i ciekawe rozwiązania, które mamy, a które mogą być atrakcyjne dla klientów z całego świata. Byliśmy tam jedną z trzech firm z Polski – mówi Przemysław Hołowacz.

The 2023 NSRN Annual Meeting w Bangkoku trwał od 23 do 26 października

Grupa CSL w Londynie

– Celuloza i papier. Transport tych surowców drogą morską i lądową to jedna ze specjalizacji Grupy CSL. W ostatnich latach nie mieliśmy wielu okazji żeby spotykać się na wielkich targach międzynarodowych dotyczących tego sektora. Przeszkadzała między innymi pandemia. Teraz, kiedy trafiła się taka okazja, postanowiliśmy z niej skorzystać i spotkanie oceniam jako bardzo konstruktywne – mówi Przemysław Hołowacz.

Dla sektora celulozy rok 2023 był jednym z najtrudniejszych od wielu lat. Odbiło się to również na ilości transportowanych ładunków. Spadek ilości zamówień wynika ze wzrostu cen papieru, mniejszych możliwości agregacji w przetwórniach papieru, ale i w ostatecznie mniejszej ilości kupowanych produktów papierowych.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE: Targi Translogistica 2023

Piątka przedstawicieli Grupy CSL wzięła udział w kolejnej edycji targów logistycznych TransLogistica Poland. To największe wydarzenie o tym charakterze w Polsce, gromadzące co roku kilkanaście tysięcy uczestników z całej Europy. W tej edycji weźmie udział ponad 380 wystawców, z czego blisko połowa to firmy z zagranicy.

– Udział w takich wydarzeniach pozwala nam na pokazanie tego, czym Grupa CSL zajmuje się na co dzień. Prezentujemy nasze rozwiązania, naszą konkurencyjność i pomysły. To szansa na zdobycie nowych partnerów biznesowych, ale jednocześnie możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi prezes zarządu Grupy CSL Laura Hołowacz.

TransLogistica Poland to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług w zakresie logistyki, transportu i spedycji oraz dla wszystkich zawodowo związanych z branżą TSL.

Konferencja H2Szczecin – Wodór Napędem Regionu

To jedna z najważniejszych konferencji gospodarczych na Pomorzu Zachodnim. 30 listopada w sali konferencyjnej hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie zgromadzili się przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz samorządu. Głównym tematem była gospodarka wodorowa i jej perspektywy rozwoju w Szczecinie, regionie, ale i w szerszym kontekście globalnym.

     Cztery sesje, a w nich panele dyskusyjne oraz indywidualne prezentacje merytorycznych ekspertów. Wśród tematów poruszanych w czasie konferencji H2Szczecin – Wodór Napędem Regionu, nie brakowało spraw związanych z transportem, gospodarką komunalną czy rozwojem gospodarki wodorowej w ujęciu lokalnym i globalnym. Konferencję otworzył poseł do parlamentu europejskiego prof. Jerzy Buzek. Na Sali nie brakowało samorządowców, naukowców oraz osób związanych z biznesem.

Inne sukcesy?

Odebraliśmy tytuł „Symbol roku 2023” w kategorii partnerstwo w biznesie. Poza tym miała miejsce premiera kolejnego albumu Grupy CSL „Szczecin. Miasto z duszą”.

Pozostaw komentarz