Wspomnienia, rozmowy, wystawa zdjęć i… filipinkowe karaoke. Niedziela z Filipinkami w Starej Rzeźni

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń września organizowanych w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. W ciągu piętnastu lat swojego istnienia szczeciński zespół Filipinki osiągnął zawrotny sukces. Dał około 4 tys. Koncertów na całym świecie: w Polsce, Szwecji, USA, Kanadzie, Anglii, NRD, Związku Radzieckim, Czechosłowacji i Bułgarii. Wydał kilkanaście płyt przeznaczonych na rynek światowy – przy czym tylko pierwsze trzy sprzedały się nakładzie niemal miliona egzemplarzy. Już po raz szósty zapraszamy na Niedzielę z Filipinkami. Wydarzenie odbędzie się w trybie online, ale zapraszamy także do Sali Iluzjon Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Jest to dla Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia tradycyjnie jedno z najważniejszych, jesiennych wydarzeń. Spotkamy się żeby wspominać i przypominać młodym
pokoleniom, że w naszym mieście powstała grupa wokalna, która sławę zdobyła nie tylko w Polsce, a w całej Europie i bloku radzieckim. – To były takie nasze polskie Spice Girls tamtych czasów. Kobiety chciały się ubierać jak one, a Panowie rzucali za nimi tęsknymi spojrzeniami i prosili o adresy, by móc słać korespondencję. Filipinkowa Niedziela to wydarzenie, które na dobre wpisało się w harmonogram inicjatyw Starej Rzeźni. Wymyśliliśmy ten projekt kilka lat temu po to, by przypomnieć mieszkańcom Szczecina, że mieliśmy tu w mieście artystki, które kochał cały świat. Co się okazało? Wielu mieszkańców pamięta i przychodzi na nasze wydarzenie, by wspominać. To także ciekawy eksperyment międzypokoleniowy. Mieliśmy babcie, które przychodzą z wnukami. Wszyscy znają przeboje naszych artystek, to piękny widok, gdy „Batumi” jest nucone przez osoby 30-40 lat młodsze od tej pięknej piosenki – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

 

Co nas czeka w niedzielę?

 

  • Koncert zespołu Opty-malni pod kierownictwem Maryli Kujawskiej
  • Karaoke do legendarnych przebojów Filipinek
  • Fotografia ze ścianką z Filipinkami. Każdy może mieć fotkę z legendarnymi artystkami
  • Rozmowy, wspomnienia, dyskusje

 

„Niedziela z Filipinkami” odbędzie się w niedzielę 19
września o godzinie 16:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.
Wstęp na wydarzenie jest wolny po uzyskaniu bezpłatnych wejściówek
dostępnych w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz