Tylko on i fortepian. Intymny recital Janusza Radka już w niedzielę w Starej Rzeźni

Gościom Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nie trzeba przedstawiać Janusza Radka. Artysta grał tu już kilka razy – zawsze do pełnej Sali Iluzjon. W roku 2020 wszystko jest jednak inne i inny będzie także koncert, który będzie mieć miejsce już w najbliższą niedzielę, 25 października. Koncert „The best of” (kameralnie) to program złożony z ulubionych przez publiczność piosenek z przekroju całej twórczości jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów w Polsce.

 

Grał w musicalach, występował Opolu, ma na swoim koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami i jak nikt interpretuje muzykę Czesława Niemena oraz poezję Haliny Poświatowskiej. Janusz Radek już 25 października będzie muzycznym gościem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. To jedno z największych nazwisk świata muzyki, jakie będziemy gościć na Łasztowni tej jesieni. Podczas koncertu usłyszymy przekrój największych przebojów artysty oraz jego autorskich interpretacji, które chwytają za serca.

– Koncert „The best of”, więc jak nie trudno się domyśleć usłyszymy wszystko, co najlepsze w repertuarze Janusza Radka. To artysta charyzmatyczny, nietuzinkowy, posiadający wiele barw i twarzy, stąd też czasem będzie lirycznie, czasem energetycznie. Pewna jestem tego, że nie oderwiemy od Janusza wzroku i uszu nawet na sekund. Usłyszymy utwory z recitali takich jak: „Serwus Madonna”, „Opowieść Niemenem”, „Z ust do ust” czy „Poświatowska / Radek”. Nie zabraknie najbardziej znanych utworów takich jak „Kiedy U-Kochanie”, „Avingon” czy interpretacji wielkich klasyków np. „Groszki i róże” Ewy Demarczyk czy „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. To będzie wspaniały, muzyczny wieczór – mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– To może być jedyna okazja, by posłuchać koncertu w tak intymnej i kameralnej oprawie. Tylko Janusz Radek, fortepian i 45 osób na Sali. Będzie więc bardzo emocjonalnie i wzruszająco. Tego dnia odbędą się dwa koncerty – o 18:00 i 20:00. Serdecznie zapraszamy – dodaje Agnieszka Górska.

Bilety na koncert Janusza Radka w Starej Rzeźni są jeszcze dostępne. Cena 90 złotych. Serdecznie zapraszamy 25 października.

 

Pozostaw komentarz