Ryszard Leoszewski zaśpiewa nam kołysanki. Niezwykły koncert już 18 października w Starej Rzeźni

Kim jest Ryszard Leoszewski chyba nie trzeba mówić żądnemu mieszkańcowi Szczecina – jeden z najsłynniejszych wokalistów, poetów i nauczycieli muzycznych w naszym mieście ma na swoim koncie dziesiątki albumów i tysiące koncertów. Zarówno w ramach Sklepu z Ptasimi Piórami, który podbija serca słuchaczy od ponad czterech dekad jak i w ramach Grupy ARFIK, która wychowała kolejne pokolenia uzdolnionych muzycznie dzieci ze Szczecina. Już 18 października w Starej Rzeźni niezwykły projekt muzyczny artysty „Kołysanki Wybrane”. Bilety są dostępne.

Album „Kołysanki wybrane” wydaje się być naturalną wypadkową dotychczasowej twórczości artysty – z jednej strony znamy Ryszarda Leoszewskiego jako autora i wykonawcę wspaniałych, lirycznych utworów Sklepu z Ptasimi Piórami, a z drugiej jest artystą, który przewodniczy kolejnym pokoleniom dzieci śpiewających w Arfiku: – Pomysł nagrania płyty z kołysankami zrodził się kilka lat temu. Po 33 latach działalności grupy artystycznej Arfik, jej dorośli absolwenci mają już swoje dzieci i to oni prosili żebym nagrał dla ich malutkich „arfików” swoje kołysanki. Dodatkowym argumentem, który zdecydowanie przyspieszył nagranie i wydanie płyty, były narodziny mojego wnuczka – Oleczka, któremu oczywiście dedykuje to wydawnictwo – mówi Ryszard Leoszewski.

Na płycie znalazło się 12 autorskich kompozycji do wierszy: Danuty Wawiłow, Andrzeja M. Grabowskiego, Kornelii Leoszewskiej oraz Barbary Stenki, która zresztą wraz z Ryszardem Leoszewskim wystąpi na niedzielnym koncercie w Starej Rzeźni.  – Zawsze cieszy nas, kiedy nasi przyjaciele wybierają Łasztownię jako miejsce na muzyczne spotkania albo premiery ważnych dla nich wydawnictw. Ryszard Leoszewski jest związany ze Starą Rzeźnią od niemal początku istnienia naszego centrum kultury, u nas grał koncert z okazji 40-rocznicy Sklepu z Ptasimi Piórami i to razem z nami świętował Dni Ulicy Zbożowej. Bardzo się cieszę na jego nowy muzyczny projekt, bo zapowiada się wzruszająco – mówi Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

Podczas imprezy będzie możliwość kupienia tej wyjątkowej i pięknie wydanej płyty. Blaszane pudełko z kolorowym nadrukiem zawiera krążek CD i książeczkę z tekstami wszystkich piosenek. Można by powiedzieć – idealne na prezent. – Zapraszamy rodziców z dziećmi, babcie i dziadków z wnuczętami i wszystkich, którzy kochają kołysanki – dodaje Ryszard Leoszewski.

Płytę wydano w ramach projektu „Scena Detaliczna 2020” dofinansowanego ze środków Miasta Szczecin.

 

Ryszard Leoszewski – „Kołysanki wybrane”

Koncert – promocja płyty CD
18.10.2020 godz. 17.00

Bilety: 15 złotych.

Pozostaw komentarz