„Pomaganie, to najlepsza lekcja czynienia dobra” Tłumy na koncercie dla Mai w Starej Rzeźni

– Nasz akustyk powiedział, że to nie jest koncert charytatywny, a cały festiwal. Rzeczywiście coś w tym jest, bo na nasz apel odpowiedziało mnóstwo dobrych ludzi – mówi Monika Dyker-Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum, współorganizatorka wydarzenia. – Czuję, że te słowa zainspirowały mnie do działania i już niedługo przedstawimy Państwu pomysł na jeszcze jedno wydarzenie – dodaje.  Niedzielny koncert możemy nazwać wielkim sukcesem zarówno jeżeli chodzi o frekwencję jak i o reakcje gości Starej Rzeźni. Celem jest wsparcie 13-letniej mieszkanki naszego regionu w walce o normalne życie.

„Koncert dla Mai” organizuje Stowarzyszenie Progressum oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Szczecinie przy wsparciu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz wielu patronów i partnerów. Celem inicjatywy jest wparcie dla Mai Wójcik, 13-letniej dziewczynki od urodzenia cierpiącej na padaczkę lekooporną. Każdy dzień jest dla dziewczynki i jej rodziny walką o normalność, ataki powtarzają się kilka razy w ciągu dnia i w nocy, ich opanowanie wymaga wielkiej czujności i sprawia, że normalne, codzienne funkcjonowanie jest tylko marzeniem. Pomocą dla Mai może być kosztowna operacja, której chce się podjąć jedna z niemieckich klinik. Jej koszt to kilkaset tysięcy złotych. Do sukcesu brakuje już niespełna 100 tysięcy, stąd też niedzielny koncert dla Mai, w którego organizację przyłączyli się jej przyjaciele oraz wspaniali artyści. – Dla naszego stowarzyszenia zaangażowanie w ten projekt było sprawą bardziej niż oczywistą, wspieramy działania charytatywne, organizujemy mnóstwo koncertów i wydarzeń artystycznych stąd też taka pomoc jest dla nas czymś normalnym. Skala wydarzenia i zaangażowania ludzi mocno mnie zaskoczyła i natchnęła nadzieją i zapałem do pracy, wspaniali artyści, którzy od razu przyjęli zaproszenia Adam Zieliński czyli Łona, wspaniały człowiek, Webber z którym on blisko współpracuje. Joanna Prykowska, Stan Ger, mnóstwo, mnóstwo wspaniałych osób z którymi rozmawiałam i, które od razu powiedziały: tak – mówi w rozmowie z naszym portalem Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. – Chciałabym także docenić zaangażowanie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny. Wspaniali ludzie – dodaje Prezes Stowarzyszenia Progressum.

Przez cały dzień przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przewijał się tłum mieszkańców miasta. Niektórzy przyszli posłuchać koncertów, inni po to by po prostu wesprzeć Maję w drodze po zdrowie. Dziewczynka była obecna w Starej Rzeźni, ale jej rodzina skromnie stała z boku, wyrażając jednocześnie wdzięczność za tak liczne przybycie. W organizacje wydarzenia mocno zaangażowała się Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Szczecinie: –  Zaangażowaliśmy się, bo niesienie pomocy jest bardzo ważne. Maja jest córką przyjaciółki jednej z nauczycielek z naszej szkoły. Pomysł wyszedł spontanicznie, a z małego koncertu stał się prawdziwy maraton. Nie spodziewałyśmy się takiego rozmachu. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Progressum on nabrał takiego rozpędu. Uczniowie są zaangażowani – mówi Katarzyna Pospieszna, nauczyciel w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Szczecinie.  – Dla uczniów to najlepsza lekcja czynienia dobra – dodaje.

Obecnie trwa jeszcze liczenie pieniędzy jakie udało się zebrać. Gwiazdą wieczoru byli Łona i Webber.

Pozostaw komentarz