Kolejna niedziela z Filipinkami w Starej Rzeźni

Już 20 września w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się „Niedziela z Filipinkami”. Jest to kolejne cykliczne wydarzenie organizowane przez naszą instytucje, które na dobre wpisało się w kalendarz szczecińskich wydarzeń artystycznych. W tym roku ponownie gościć będziemy członkinie legendarnego, szczecińskiego zespołu. Nie zabraknie wspomnień oraz ciekawych publikacji, których nigdy nikt wcześniej nie widział! – Stara Rzeźnia ma kilka swoich sztandarowych wydarzeń. Jestem bardzo szczęśliwa, że pandemia nas nie zatrzymała i odbyło się „Muzyczne Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego”, „Szwajowa niedziela” czy „W krainie czaru i uśmiechu”. Teraz czas na nasze ukochane Filipinki. To będzie kolejna piękna, pełna wzruszeń i uśmiechu niedziela – mówi Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

Swoją obecność podczas wydarzenia potwierdziła już część składu legendarnej formacji. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przybliży Państwu historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki. Artystki, które również były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek co roku odwiedzają nasze miasto, by przybliżać szczecinianom historię swojej działalności oraz wspominać czasy, gdy podbijały sceny w całej Europie.

– Zaplanowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji. Będą wspomnienia, będą filmy, będzie oczywiście muzyka. W czasie spotkania spróbujemy zatańczyć do utworu „Parasolki”. Tradycyjnie także młodzi artyści zmierzą się z repertuarem zespołu. Poprzednie „Filipinkowe Niedziele” pokazały, że jest to pomysł, który znalazł w Szczecinie swoich wielbicieli. Poprzednia „Niedziela” zgromadziła w Starej Rzeźni ponad 400 osób! W tym roku mamy tylko 90 miejsc. Wejściówki można odbierać w Kubryku Literackim, choć zostało ich już naprawdę bardzo mało – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Wzrusza nas to, że Filipinki to legenda międzypokoleniowa. Rok temu w Sali Iluzjon nie brakowało babć i dziadków z wnukami, przychodzili, by razem spędzać czas i odkrywać historię Szczecina z tej kulturalnej, nieco zapomnianej strony. Serdecznie zapraszamy 20 września. Mamy jeszcze kilka niespodzianek o których powiemy niebawem – dodaje Agnieszka Górska.

„Niedziela z Filipinkami – FILIPINKI TO MY” odbędzie się w niedzielę 20 września o godzinie 15:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uzyskaniu bezpłatnych wejściówek dostępnych w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz