Teatr Broadway na Łasztowni w sobotę. „Stara Rzeźnia dziękuje mieszkańcom Szczecina! Istniejemy już 5 lat”

Sobotni występ Teatru Broadway na Łasztowni jest prezentem dla mieszkańców Szczecina od Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Dlaczego? Bo właśnie ta grupa artystyczna miała wystąpić na piątych urodzinach naszej instytucji w marcu. Wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się, ale Prezes Laura Hołowacz postanowiła, że koncert odbędzie się w późniejszym terminie i prezentacje artystów będą mogli zobaczyć wszyscy mieszkańcy miasta na otwartej scenie na Łasztowni.  Zapraszamy w sobotę o godzinie 16:00!

Stara Rzeźnia istnieje w Szczecinie od 5 lat. Sobotni koncert to będą nieco spóźnione urodziny

Jak mówi Prezes Laura Hołowacz, występ Teatru Broadway z repertuarem koncertowym „Piosenka Ci nie da zapomnieć” to jedno z pierwszych wydarzeń kulturalnych w przestrzeni otwartej po ogłoszonym procesie „odmrażania” jednostek kultury w naszym mieście: – Rok 2020 jest dla nas wyjątkowy. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kończy pięć lat. Mieliśmy w planach wspaniałe świętowanie w marcu. W planach był wielki tort, otwarte warsztaty dla dzieci, koncerty i prezentacje artystyczne. Koronawirus pokrzyżował nam trochę plany, ale postanowiliśmy nie odwoływać zaplanowanych wydarzeń, tylko przenosić je w czasie. Urodziny więc będziemy świętować w marcu 2021, ale… już w sobotę 20 czerwca, w dniu kiedy Stara Rzeźnia kończyć będzie 5 lat i 3 miesiące zaprosimy mieszkańców na koncert Teatru Broadway Małgorzaty Obłój – mówi Prezes Laura Hołowacz, założycielka Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Stara Rzeźnia zawsze czuła wielką życzliwość miasta i mieszkańców. Kiedy zaczynaliśmy działać w 2015 roku, mało kto spodziewał się, że to miejsce stanie się drugim sercem Szczecina. Mieszkańcy i turyści pokochali Łasztownię i pokochali naszą instytucję. Zorganizowaliśmy setki koncertów, wystaw, spektakli, wydarzeń społecznych, wykładów. Te pięć lat to był czas, który mam wrażenie wykorzystaliśmy w 100% i Stara Rzeźnia na stałe zapisała się na mapie ważnych instytucji kultury naszego miasta. Sobotni koncert jest więc naszym podziękowaniem. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych mieszkańców – mówi Prezes Laura Hołowacz.

 

Teatr Broadway: Od „Dziwny jest ten świat” po przeboje z Moulin Rouge

Teatr Muzyczny Broadway zaprezentuje się mieszkańcom naszego miasta w sobotę o godzinie 16:00 na Łasztowni. Wydarzenie będzie otwarte dla mieszkańców miasta i obejrzeć widowisko będzie mógł każdy chętny. Scena na której wystąpią artyści ustawiona będzie na wysokości Floating Marketu nieopodal  Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Artyści przygotowali repertuar „Piosenka Ci nie da zapomnieć” – usłyszymy więc największe przeboje minionego wieku.

– Będzie przejmująco i podniośle kiedy artyści zaśpiewają „Dziwny jest ten świat”, poskaczemy przy retro przeboju „Nie bądź taki szybki Bill”, nie zabraknie także wzruszeń przy utworze Hanki Ordonówny „Miłość Ci wszystko wybaczy…” i nie zabraknie uśmiechu przy „O mnie się nie martw” – zapowiada Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Spektakle Teatru Broadway dostarczają doskonałej rozrywki. Wzruszają i bawią. Artyści zapowiedzieli także muzyczny przegląd najsłynniejszych musicali. Będzie wspaniale – dodaje Agnieszka Górska.

Pozostaw komentarz