Festiwal Kawy i Herbaty w Starej Rzeźni już w najbliższy weekend

Zapraszamy wszystkich miłośników kofeiny do szczecińskiej Starej Rzeźni na największy w Szczecinie festiwal kawy i herbaty – Baltic Caffeine Festival! Tylko tutaj będziesz mógł spróbować rożnych rodzajów herbat oraz zobaczyć na jak wiele sposobów można zaparzyć kawę! Będą na Was czekać stoiska z kawą i herbatą, akcesoriami do ich przyrządzania (w domu oraz w gastronomii) oraz słodkie niespodzianki. Wstęp jednodniowy na Festiwal to cegiełka w wysokości 5 złotych na działalność i szkolenia szczecińskich baristów skupionych w Baltic Coffe Collective. Zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już w sobotę 16 listopada od godziny 11.30 do 18.30.

To już trzeci raz kiedy Festiwal Kawy i Herbaty odbywać się będzie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Pierwszy miał miejsce w roku 2015 i był jedną z pierwszych imprez, która przyciągnęła na Łasztownię taką liczbę osób, że niemal nie mieściły się one w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Po przerwie festiwal wrócił do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w roku 2018 i znów okazał się gigantycznym sukcesem. Wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie, a na najbliższą sobotę przygotowano moc atrakcji dla wszystkich wielbicieli kawy i herbaty. Przed nami tasting kawy, spróbujemy gatunków trudno dostępnych w Polsce oraz kawy parzonej metodami alternatywnymi. – Espresso, latte, kawy mleczne, herbaty, herbaty o smakach nietypowych. Goście Starej Rzeźni będą mogli brać udział w warsztatach, spotkaniach i wykładach. Zapach kawy unosić się będzie w powietrzu, jestem przekonany, że wiele osób zaskoczonych będzie jak proste jest dobre przygotowanie kawy w domu. Nauczymy też uczestników wydarzenia tego, jak szukać w sklepach dobrej kawy – mówi Adrian Małachowski, organizator wydarzenia.

Poza możliwością spróbowania kawy i herbaty, przed nami niezwykłe widowisko czyli zawody Best Barista – eliminacje. Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Szczecinie otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu otrzyma tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019. Na laureata czeka też tygodniowy wyjazd do Włoch, podczas którego weźmie on udział w prestiżowym szkoleniu prowadzonym w Akademii Vergnano we Włoszech.  Co będzie musiał zrobić uczestnik eliminacji? Zaparzyć dwa idealne espresso, odtworzyć wzór latte art. na cappuccino czy zaprezentować mleczny wzór. – Przez cały czas odbywać się będą cuppingi kawy, czyli degustacje kawy zalewanej klasycznie, ale rozmaitych odmian. Będą prezentować się palarnie ze Szczecina, ale i z całej Polski. Możemy spodziewać się niecodziennych smaków, ciekawych kawowych i herbacianych połączeń – mówi Adrian Małachowski, organizator wydarzenia. – Puchar Latte Art zawsze przyciąga tłumy. Nasze zawody będą odbywały się na zasadach „free poor”, czyli wolnego lania kawy i idealnego odtwarzania wzorów, które zostaną wskazane przez komisję konkursową, chodzi o precyzję i kilka technicznych elementów. Ci najlepsi na świecie robią takie rzeczy na kawie, że czasami trudno uwierzyć, że można to zrobić ręcznie i na kawie – mówi dalej Adrian Małachowski.

Poza konkursami i degustacjami na wszystkich miłośników kawy i herbaty czekać będą stanowiska podczas których będzie można zakupić swój ulubiony napój – jak zapowiadają organizatorzy wystawców będzie wielu i będą to gatunki na co dzień trudno dostępne w sklepach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich w sobotę od 11.30 do 18.00 do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Będzie smacznie i bardzo widowiskowo. Raj dla prawdziwego kawosza.

Pozostaw komentarz