To był sezon! Centrum Żeglarskie podsumowuje minione wakacje

Chociaż wakacje pod żaglami dobiegły już końca, to sezon żeglarski cały czas trwa. Kolejny rok z rzędu Centrum Żeglarskie nie próżnowało w czasie wakacji i organizowało mnóstwo wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

Takie sezony pokazują, że szczecińskie żeglarstwo ma się doskonale. Kilkanaście imprez sportowych, dziesiątki zadowolonych żeglarzy i mnóstwo zapytań o ofertę na przyszły rok – to tylko część tego z czym zmierzyliśmy się podczas lata. Od początku sezonu na przystani Centrum Żeglarskiego zorganizowano 12 regat dla łodzi różnych klas, a to jeszcze nie koniec. Przed nami regaty Oderman Cup 2019, zawody o Puchar Kapitana Borchardta, regaty w klasie 505, regaty Nadzieja Sportu oraz regaty z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego.

– Minione miesiące to także mnóstwo rejsów nie tylko na wodach Jeziora Dąbie – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. – Wśród nich wyprawy do Kopenhagi, opływanie Zalewu Szczecińskiego czy udział w tegorocznych the Tall Ships Races, w których nasza załoga, przypomnijmy, odniosła niesamowity sukces. Dar Szczecina wygrał tegoroczne regaty w swojej klasie, a Fryderyk Chopin dopłynął jako pierwszy w drugim etapie. Sukcesem może się pochwalić także reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup, która zdobyła I miejsce w klasie Laser. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w tym roku 160 osób.

Od lat największą popularnością cieszą się organizowane na naszej przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji zorganizowaliśmy 6 turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku odbyły się 4 obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w schronisku młodzieżowym. W czasie lata nasi instruktorzy i trenerzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając tym samym około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, w których obecnie zapisanych jest ponad 230 dzieci.

Za nami kolejne lato pełne żeglarskich przygód i emocji. Sezon żeglarski potrwa jeszcze do końca października. Jeszcze w październiku i listopadzie można skorzystać z oferty szkoleniowej Centrum Żeglarskiego i zrobić kurs motorowodny lub patent na morskiego sternika jachtowego. W okresie jesienno-zimowym zapraszamy do uczestnictwa w naszych wykładach oraz zajęciach w sekcjach żeglarskich.

MATERIAŁY – CENTRUM ŻEGLARSKIE W SZCZECINIE

Pozostaw komentarz