Modele statków, prace seniorów i warsztaty artystyczne. Wszystko to, pod znakiem natury

„Łasztownia pod znakiem natury” – to wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, klub seniora Stołczyn i My, Stowarzyszenie Progressum oraz przy partnerstwie Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Niedzielna inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców Szczecina. Jak mówi Monika Dyker – Woźniak, to swoista kontynuacja ubiegłorocznych „Dni ulicy zbożowej”, które były naszym łąsztowniowym zakończeniem lata.

Organizatorzy na całą niedzielę przygotowali mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, wśród nich były pomysły manualne, artystyczne oraz prezentacje naszych partnerów, w tym Pałacu Młodzieży w Szczecinie czy klubu seniora w Szczecinie. Starą Rzeźnię w niedzielę odwiedziło kilkaset osób: – Nie wiem czy bardziej chcieliśmy w Starej Rzeźni zorganizować powitanie jesieni czy pożegnanie lata, udało nam się to zgrabnie połączyć i wyszło wydarzenie podczas którego z darów lasów i pól zorganizowaliśmy wspaniałe warsztaty podczas których szykowaliśmy wianki, bukiety i nie tylko. Było mnóstwo dzieciaków, osób starszych, była kawa i ciasto i generalnie mam wrażenie, że bardzo przyjemnie spędziliśmy czas – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

– Jest mnóstwo ciekawych inicjatyw marynistycznych w Starej Rzeźni, stąd też obecność pracowni modelarskiej w Pałacu Młodzieży. Był z nami także wspaniały kapitan Włodzimierz Grycner, który raczył naszych gości morskimi opowieściami. Natura jest blisko Łasztowni bez przerwy, stąd też więcej wydarzeń tego typu już niebawem – mówi Monika Dyker – Woźniak.

Pozostaw komentarz