Wystawa prac Renaty Łempickiej w Starej Rzeźni

W niedzielę po godzinie 18.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia miał miejsce wernisaż prac Renaty Łempickiej. Artystka zaprezentowała wiele swoich premierowych dzieł. Ekspozycja na ścianach Galerii Szczecińskiej dostępna będzie do 20 września.

Renata Łempicka prezentuje swoje prace w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już drugi raz. Poprzednia wystawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród gości naszej instytucji, stąd kontynuacja współpracy jest rzeczą absolutnie naturalną. W swoich pracach artystka przedstawia barwne kompozycje inspirowane otaczającym światem. Obrazy są często abstrakcyjne, niedopowiedziane, pozostawiające odbiorcy możliwość własnych skojarzeń i interpretacji. Renata Łempicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierunek Malarstwo i Rysunek, członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Mieszka i tworzy głównie w Szczecinie. Jej prace znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech oraz w Meksyku.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny organizuję wystawę swoich prac w Szczecinie, w pięknej przestrzeni Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wystawa zostanie podzielona na dwie części. Na parterze zaprezentuję cykl ekspresyjnych abstrakcji, inspirowanych muzyką, żywiołem ognia, gorącą letnią aurą oraz cykl obrazów inspirowanych organizowanym w Szczecinie zlotem żaglowców. Na pierwszym piętrze będzie można przenieść się w świat fantazji, tajemniczych egzotycznych ogrodów, podróży a także żywiołów wody i ziemi. Podobne inspiracje towarzyszą mi od kilku lat ale w tym roku zaprezentuję nowe prace, różniące się techniką i stylem od tych prezentowanych w ubiegłym roku – mówi w rozmowie z portalem Moja Łasztownia artystka.

Wstęp na wystawę jest w Starej Rzeźni – zawsze  – wolny. Prace Renaty Łempickiej można oglądać do 20 września.

Pozostaw komentarz