Kolejny Otwarty Plener Artystyczny już w niedzielę. Tym razem na warsztat idzie fotografia!

Było malowanie, teraz czas na kolejną dziedzinę sztuki. Już w najbliższą niedzielę w ramach Wakacyjnego Otwartego Pleneru Artystycznego wszyscy zainteresowani będą poznawać tajniki fotografii. Zajęcia mają charakter otwarty i nie trzeba być profesjonalistą. Początek pleneru o godzinie 10.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wpisowe na zajęcia kosztuje 25 złotych. Inicjatorką i prowadzącą zajęcia jest szczecińska artystka Iza Rewcio.

Pierwszy warsztat OPA! już za nami. Było wesoło, było twórczo i bardzo wakacyjnie. Teraz czas na kolejne inicjatywy, które mają za zadanie umilić czas zainteresowanym sztuką mieszkańcom naszego miasta.  – Tym razem głównym bohaterem będzie fotografia. Mini warsztat fotograficzny poprowadzi Paweł Kula – nietuzinkowa postać w świecie fotografii artystycznej, wykładowca Akademii Sztuki. Człowiek, który swoja pasją potrafi wypełnić całą przestrzeń wokół… każdego. Szalone pomysły łączy z mistrzowskim warsztatem i umie to wszystko w atrakcyjny sposób przekazać innym. Tak jak w warsztacie malarskim i tutaj przewodnią myślą pleneru będzie woda, wiatr i słońce. Czyli wszystko to, co wiąże się z latem w mieście portowym – zdradza Iza Rewcio, inicjatorka i organizatorka wydarzenia.

Plener rusza o godzinie 10.00 spod Starej Rzeźni i będzie trwał do godziny 14.00.  – Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Zabierzcie ze sobą sprzęt fotografujący. Mogą to być profesjonalne aparaty, ale równie dobre będą aparaty w komórkach. Cel to nauka, ale i świetna zabawa. Pierwsze warsztaty udowodniły nam, że w twórczej atmosferze można doskonale spędzać czas. Efekty pracy i frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Liczymy, że w najbliższą niedzielę również będzie bardzo inspirująco, a Państwa spojrzenie na Łasztownię i Odrę, tym razem przez spektrum aparatu, będzie fascynujące i twórcze – dodaje Iza Rewcio. Efekty pracy uczestników Wakacyjnego Otwartego Pleneru Artystycznego zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wpisowe na warsztaty to koszt 25 złotych. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy!

 

Pozostaw komentarz