Nie tylko fajerwerki na Pyromagic. Odra będzie znów areną Szczecin Water Show!

Już 10 sierpnia 2019 r. na Wałach Chrobrego (przy Trasie Zamkowej) odbędzie się już czwarta edycja niezwykłego, wodnego widowiska Water Show Szczecin 2019.

Od kilku lat przekonujemy się, że Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic przyciąga do Szczecina nie tylko setki tysięcy widzów, ale także najlepsze wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest właśnie Water Show Szczecin. Pierwsza edycja Water Show Szczecin odbyła się w trakcie Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Sensację wzbudzały skoki z 12-metrowej konstrukcji – wieży ustawionej na moście Trasy Zamkowej, z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów! Zapierające dech w piersiach skoki w wykonaniu światowej elity skoczków zachwyciły mieszkańców i turystów.

Podczas zeszłorocznej edycji, z powodu remontu Trasy Zamkowej, nie mieliśmy okazji podziwiać spektakularnych skoków, ale tym razem będzie inaczej. Akrobatyczne skoki z wysokości 27 metrów powracają do Szczecina. W ramach Water Show Szczecin odbędą się liczne turnieje, konkurencje oraz pokazy ekstremalnych sportów wodnych w tym: high diving, flyboarding, splash diving, blob jumping.

High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. Jest bez wątpienia ekstremalnym sportem wymagającym niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Stanowi nową dyscyplinę sportu i na przestrzeni kliku lat zaskarbił sobie niesamowitą popularność. Pokazowe turnieje High Divingu z udziałem światowej czołówki skoczków gromadzą na świecie nawet do 80.000 tysięcy widzów. Odbywają się w niezwykle prestiżowych lokalizacjach i unikalnych miejscach, m.in.   Bilbao (most centralny), Kopenhaga (skoki z dachu Opery Narodowej), Dubaj (skoki z tarasu ekskluzywnego 7 gwiazdkowego hotelu), Francja (skoki z wieży zamku w La Rochelle), Meksyk (skoki w jaskiniach – Cenoty), itp. Ta nowa dyscyplina sportu traktowana jest jako sport ekstremalny. Jest wielka szansa, aby High Diving stał się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Organizatorzy zapewniają, że zawita do nas światowa czołówka skoczków.

Co jeszcze nas czeka podczas tegorocznej edycji Water Show? Flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. 10 sierpnia będziemy świadkami próby pobicia Rekordu Guinessa w liczbie salt w tył w czasie 1 minuty (backflip). Dotychczasowy rekord to 29 obrotów. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju
i zagranicy.

Death Diving – skoki na śmierć, to sport narodowy w Norwegii bijący rekordy popularności. Z 10 metrowej wieży zawodnicy skaczą wykonując szalone akrobacje, często wymyślone przez siebie. Istotą jest lądowanie, które musi boleć…

– Po raz pierwszy rozegramy również Mistrzostwa Polski w slalomie na deskach surfingowych z napędem. Zakładamy udział 10 zawodników, którzy na własnych deskach będą ścigać się na po torze – dodaje współorganizator Łukasz Dunat, Moto Surf.

Odwiedzający szczecińskie bulwary będą mieli także okazję zobaczyć skoki na poduszkę BLOB. Poduszka BLOB to rodzaj aktywności na otwartych zbiornikach wodnych, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki. W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić każdego śmiałka nawet na wysokość 10 m, a całość kończy się spektakularnym wpadnięciem do wody podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje.

– W trakcie Water Show Szczecin rozegramy Otwarte Mistrzostwa Polski we Freeestyle Flyboardingu FLY CUP 2019. Zawody polegać będą na rywalizacji w najlepszych akrobacjach. Do zawodów zapraszamy każdego, kto ma swój sprzęt do latania oraz umiejętności. Zawodnicy na podium podzielą się pulą nagród w wysokości 6000 zł. Zapraszamy 10 sierpnia o 15:00 nad Odrę – zaprasza Kajetan Sikorski, Prezes Polskiego Związku Hydro – Odrzutowego i współorganizator Water Show.

MATERIAŁY – ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA / ORGANIZATORZY WYDARZENIA

Pozostaw komentarz