Stara Rzeźnia zaprasza na Otwarty Plener Artystyczny

OPA czyli Otwarty Plener Artystyczny to wspólny projekt Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz artystki i ilustratorki Izy Rewcio. W wakacje odbędą się cztery warsztaty podczas których uczestnicy będą mieli okazję przygotować prace plastyczne. – Na warsztat zapraszamy osoby, które miały już do czynienia ze sztuką, ale i amatorów. Mile widziana jest młodzież, dorośli, ale i seniorzy, których aktywizacja w sezonie wakacyjnym jest dla nas bardzo istotna. To na pewno będą bardzo inspirujące warsztaty, a gwarantuje to zarówno miejsce czyli Łasztownia, jak i Pani Iza Rewcio, której kreatywność i energia pobudzają do działania – mówi Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wakacyjny Otwarty Plener Artystyczny to cykl trzech spotkań warsztatowych odbywających się na przełomie lipca i sierpnia, zakończony wystawą z uroczystym wernisażem. Warsztaty są dedykowane dorosłym, a w szczególności seniorom. Każde ze spotkań tworzy zamknięty cykl warsztatowy dotyczący konkretnej dziedziny plastyki. Każde jest prowadzone przez innego twórcę związanego ze Szczecinem. Inicjatorem warsztatu jest Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz szczecińska artystka Iza Rewcio: – Inspiracją, która będzie częścią wspólną dla poszczególnych warsztatów jest to, co kojarzy nam się z latem w mieście portowym jakim jest Szczecin, a szczególnie z takim miejscem jak Łasztownia: słońce, wiatr, woda. Czy warto uczestniczyć w zajęciach plastycznych? Zdecydowanie tak, ponieważ są niezastąpionym narzędziem terapeutycznym dla wszystkich. Czemu Otwarty Plener Artystyczny? Ponieważ człowiek jest istotą społeczną i praca w grupie jest dla niego o wiele bardziej korzystna, niż praca indywidualna. Bo właśnie w grupie rodzą się rzeczy, które nadają sens naszemu istnieniu. OPA! To możliwość oddania się nowej pasji lub szlifowania tej, którą już posiadamy – mówi Iza Rewcio.

Celem jest stworzenie prac, które przyniosą satysfakcję, a zarazem praca nad nimi będzie kreatywna, pokaże nowe ścieżki rozwoju, łatwe i przyjemne w przemierzaniu. Dodatkowo efekt końcowy warsztatów ma nawiązywać do miejsca w jakim się odbywały. Finalny efekt warsztatów to wystawa, która na przełomie sierpnia i września będzie mieć miejsce w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Proponowane daty realizacji:

  1. Warsztat malarski (21 lipca, 10.00 – 14.00)
  2. Warsztat fotograficzny (28 lipca, 10.00 – 14.00)
  3. Warsztat rysunkowy (4 sierpnia, 10.00 – 14.00)
  4. Podsumowanie OPA! – wernisaż (11 sierpnia – 14.00)

Koszt uczestnictwa w warsztacie to 25 złotych za jedną osobę. Zapisy jeszcze trwają Zgłoszenia przyjmujemy:

– telefonicznie: +48 601 887 486 lub +48 91 822 84 09
– email: kamila.walerysiak@csl.eu
– osobiście, wypełniając formularz w księgarni Kubryk Literacki.

Pozostaw komentarz