BAŁTYK 100 czyli 170 kilometrów kajakiem wzdłuż morskich brzegów

Przed nimi ponad 170 km wzdłuż morskich brzegów Pomorza Zachodniego. W poniedziałek, 1 lipca z samego rana ruszył pierwszy etap wyprawy kajakowej „Bałyk 100”.

Spływ morski „Bałtyk 100”, ze Świnoujścia do Gdyni to przedsięwzięcie zorganizowane dla uczczenia stulecia Niepodległej Rzeczpospolitej. Jego atrakcją są nadmorskie, piaszczyste klify oraz jeziora rynnowe. Zostały one ukształtowane przez mijający czas, wiatr i morskie fale.

– To co zapewne każdego z nas przyciąga, także uczestników tego morskiego spływu, to piaszczyste, niekończące się  plaże. One są wielką atrakcją polskiego wybrzeża – mówi komandor spływu, Piotr Owczarski.

Wyprawa ruszyła w poniedziałek, 1 lipca o godzinie 8.30. Słoneczny poranek, grono znajomych  i sympatyków kajakarstwa – idealne warunki do startu.  Kajakarze opuszczali gościnną świnoujską marinę w asyście największego polskiego żaglowca Daru Młodzieży.

„Plan na dzisiaj to dotarcie w rejon Dziwnowa. Kajakarze wystartowali przy wietrze południowo zachodnim 3-4 B. W godzinach popołudniowych wiatr zmieni kierunek na zachodni i przybierze na sile, ale wówczas kajakarze będą już bezpiecznie rozbijać obozowisko. Piotr Owczarski, komandor wyprawy jest w stałym kontakcie z ekipą lądową, stale monitorującą warunki pogodowe łącznie ze stałym radarowym monitoringiem  niebezpiecznych zjawisk konwekcyjnych” – relacjonują uczestnicy wyprawy.

Ze względu na długość trasy spływ został podzielony na dwie części. Jedna – ze Świnoujścia do Jarosławca – jest realizowana w tym roku, druga od Jarosławca do Gdyni w następnym. Tegoroczna będzie miała około 170 km długości, a kajakarze zobaczą miejscowości: Świnoujście, Dziwnów, Kołobrzeg, Mielno, Darłówko, Jarosławiec.

MATERIAŁY CENTRUM ŻEGLARSKIEGO

Pozostaw komentarz