Szczecin – mikrocentrum Europy. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Zapraszamy do udziału w projekcie fotograficznym Szczecin –  mikrocentrum Europy. Pokażmy, jak wyglądają wolne szczecinianki i szczecinianie w roku 2019!

Andrzej Łazowski, artysta fotograf i Ewa Podgajna, dziennikarka czekają na zgłoszenia od szczecinianek i szczecinian, którzy chcą, by ich portrety znalazły się na wystawie.  – Mam nadzieję, że kobiety będą miały większy niż dotychczas wpływ na tworzenie rzeczywistości w XXI wieku, dlatego zapraszam kobiety, aby to one zrobiły pierwszy krok – mówi Andrzej Łazowski. –  Każda z bohaterek może zaprosić na sesję mężczyznę, z którym chętnie współpracuje, którego lubi, kocha, z którym pracuje, z którym dzieli pasje. Z którym łączą je relacje rodzinne czy zawodowe. A czasami nie – dodaje

Portrety zostaną pokazane na wystawie w Starej Rzeźni, planowanej na 13 czerwca 2019 roku o godz. 19.  – Do zdjęć chcemy dołączyć kilka osobistych zdań od portretowanych. Z odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego czuję się wolny?” W efekcie powstanie pamiątka, ale też świadectwo naszej wolności w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku, od których rozpoczął się proces budowania państwa opartego na takich wartościach jak demokracja i wolność – mówi artysta.

Zgłoszenie na sesję u Andrzeja Łazowskiego prosimy przesłać SMS-em na nr 601 738 038, lub e-mailem a.lazowski@wp.pl Wiadomość należy zatytułować: „Szczecin mikrocentrum Europy”. Sesja odbywać się będzie 22-24 maja (środa-piątek) w Kamienicy Artystycznej przy ulicy Lenartowicza 3-4. Udział w sesji i prezentacja bohaterów jest bezpłatna. Prace pozostają u artysty.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, Europejskie Centrum Kultury Euroregionu Pomerania, Stara Rzeźnia. Wystawa powstanie przy współpracy miasta Szczecina.

 

Pozostaw komentarz