„Literatura na Łasztowni” – od piątku w Starej Rzeźni

Raz w miesiącu będą się spotykać w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia by czytać poezję lokalnych twórców, rozmawiać o literaturze i zachęcać mieszkańców miasta do poznawania dzieł przygotowywanych przez mieszkańców miasta i regionu. W najbliższy piątek, 5 kwietnia, startuje nowa inicjatywa Stowarzyszenia Progressum: – Widzimy pewną potrzebę wśród lokalnych twórców, by dzielić się swoją twórczością i wiem, że niektórzy bardzo chcą się spotykać, czytać literaturę i spędzać ze sobą czas. Szczególnie liczę na udział seniorów w tym wydarzeniu, ale także zapraszamy młodych ludzi – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

„Literatura na Łasztowni” – to nowy pomysł cyklu spotkań poświęconych literaturze. Inicjatywa Moniki Dyker – Woźniak przyznaje, że celem jest  prezentacja znanych, mniej znanych bądź nie znanych twórców szeroko pojętej literatury. Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie poezji, ale w kolejnych możliwe są inne rodzaje literatury.  – Podczas spotkania będziemy czytać poezję ale też rozmachiwać z jej autorami, każde spotkanie ubarwione będzie muzyką. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Skolwin i my”, staramy się poszukiwać artystów, którzy tworzą często „do szuflady”, a teraz chcą się podzielić swoją twórczością. Gościem pierwszego spotkania będzie Pani Alicja Klinger, która jest bardzo bliska mojemu sercu. Pani Alicja tworzy poezję, która jest kreślona jej życiem. To opis wspomnień, marzeń, planów. Będzie także moje odkrycie z ubiegłego roku: Adam Siedlecki, biegacz, którego poznałam podczas inicjatywy Parkrun. Wydał już cztery tomiki swoich wierszy. Są to zwykle krótkie rymowanki, ale bardzo błyskotliwe, czasami śmieszne, a czasem poważniejsze – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum.

Podczas spotkania obecna będzie także Urszula Ussakowska – Wolff, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Progressum organizowała już spotkania poświęcone życiu i twórczości Ireny Sendlerowej. Podczas każdego spotkania w ramach cyklu „Literatura na Łasztowni” przewidziany jest kącik muzyczny. W najbliższy piątek zaprezentuje się Iwona Waligórska. Spotkania są bezpłatne, początek o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz