Sophie Zelmani w Starej Rzeźni. Podczas koncertu popłynie niejedna łza

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to miejsce w którym występują i prezentują się młodzi artyści, ale i osoby, które możemy nazwać niekwestionowanymi gwiazdami. 7 kwietnia w Sali Iluzjon, dla zaledwie 200 osób, zaprezentuje się szwedzka gwiazda Sophie Zelmani. Artystka promować będzie swój nowy album. – Takie piosenki jak np. „Stay with my heart” czy „Memory loves you” należy słuchać w ciszy, przy odpowiednim nastroju, w kameralnej atmosferze. To wszystko zagwarantuje scena Starej Rzeźni. Przed nami być może jeden z najpiękniejszych koncertów w czteroletniej historii naszej instytucji. To wydarzenie absolutnie niepowtarzalne – przekonuje Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Sophie Zelmani, 7 kwietnia 2019, godzina 19.00 / bilety są jeszcze dostępne

Zapraszamy na kameralny, magiczny koncert szwedzkiej wokalistki Sophie Zelmani, odkrycia muzycznego Piotra Barona z radiowej Trójki, dzięki którego staraniom Sophie koncertowała w ubiegłym roku w Studiu Agnieszki Osieckiej podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce. To niezwykła okazja, by spotkać się z artystką, której muzyka dotyka duszy.  W Szczecinie promować będzie najnowszy album „Sunrise”. – Niektórzy porównują muzykę wykonywaną przez Sophie Zelmani do twórczości Birdy czy Katie Melua, choć mało kto wie, że to właśnie szwedzka artystka zachwycała rodzimą publiczność zanim wspomniane artystki osiągnęły międzynarodowy sukces. Jest to muzyka kameralna, bardzo delikatna, idealnie pasująca do małych przestrzeni, a nie na wielkie stadiony. Sophie podczas koncertu zaprezentuje starsze piosenki, ale i te pochodzące z albumów „Going home” czy „My Song” z 2017 roku. Artystka znana jest ze swojej nieśmiałości, co przekłada się na niewielką ilość koncertów, jakie daje oraz jej rzadką obecność w mediach. Tym większym zaszczytem jest to, że jako przystanek w swojej trasie koncertowej wybrała właśnie Szczecin – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Sophie Zelmani jest artystka odnoszącą sukcesy zarówno w Szwecji jak i w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy w… Japonii. Jej muzyka jest tam niezwykle popularna.

„Uczestniczyć w koncercie Sophie Zelmani to prawdziwe szczęście, ponieważ znana ze swojej nieśmiałości artystka stosunkowo rzadko koncertuje. Okazuje się jednak, że to wcale nie przeszkadza w zdobywaniu popularności nie tylko w rodzimej Szwecji, ale również Niemczech, Austrii, Szwajcarii i odległej Japonii. Nie należy do wokalistek szturmujących głosem, ale do kręgu magii i czarów. Subtelne ballady idealnie współgrają z jej delikatną barwą. W całości jest to niezwykle sensualne, oddziałujące na zmysły, relaksujące i pełne szczerej, pozytywnej energii”. /Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym/

 

Pozostaw komentarz